Informacje7 listopada 2013, 00:00,

OSTATNIE ZBIÓRKI KRWI W 2013 ROKU

W środę 13 listopada 2013 roku w godz. 9.00 - 13.00 na parkingu przy ulicy 3 Maja (jatki miejskie) w Górze Kalwarii odbędzie się ostatnia w tym roku akcja zbiórki krwi Oddaj krew. Podziel się życiem. Ostatnie zbiórka krwi w Piasecznie odbędzie się natomiast w piątek 22 listopada 2013 roku w godz. 9.00 - 14,00 przy krzyżu koło kościoła św. Anny. Akcje organizują: Klub Honorowych Dawców Krwi w Górze Kalwarii, Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Zachęcamy do udziału w akcji zbiórki krwi! Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku!

OSTATNIE ZBIÓRKI KRWI W 2013 ROKU

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
* w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
* być wyspanym
* spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
* wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
* ograniczyć palenie papierosów
* nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki
* nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu
* pamiętaj o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie).
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski

Informacje7 listopada 2013, 00:00,

Konkurs na prezentacje Miejsca pamięci narodowej na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Miejsko-Gminne Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Konstancinie-Jeziornie ogłosiło konkurs na prezentacje multimedialne ukazujące gminne miejsca pamięci narodowej. Termin przyjmowania prac mija 25 listopada. Czekają nagrody. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Prace multimedialne prezentujące miejsca pamięci narodowej w gminie Konstancin-Jeziorna można przesłać pocztą elektroniczną na adres: cejba@wp.pl, dostarczyć osobiście do siedziby koła przy ul. Jaworskiego 24, pok, nr 1 (poniedziałki w godz. 14-16) lub pocztą tradycyjną na adres: ul. Jaworskiego 18, 05-520 Konstancin-Jeziorna z dopiskiem na kopercie "Konkurs".

Termin nadsyłania prac konkursowych mija 25 listopada. Zwycięzców poznamy w grudniu. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie: regulamin konkursu Miejsca pamięci narodowej na terenie gm. Konstancin-Jeziorna (.pdf)
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna