Informacje16 maja 2008, 00:00,

Ośrodek Wisła Zalesie Górne odebrany firmie Point of View


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W lutym informowaliśmy Was o artykule w gazecie Nad Wisłą, że Ośrodek Wisła w Zalesiu Górnym odstrasza konarami powalonymi na rozpadające się domki kempingowe, porozrzucanymi kawałkami eternitu i dziurami po wybitych szybach. Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, zastanawiało się wtedy, co mają dalej zrobić w sprawie zaniedbanego Ośrodka Wisła. Z gazety Nad Wisłą (nr 9 z 15 maja 2008 roku), dowiadujemy się, że zdewastowany Ośrodek Wisła w Zalesiu Górnym, został odebrany z rąk spółki, która przez dwa lata w ogóle nie poprawiła jego stanu, a wręcz go pogorszyła...

Ośrodek Wisła Zalesie Górne z lotu ptaka
kliknij, aby powiększyć zdjęcie
źródło zdjęcia nadwisla.pl

Pod naciskiem Samorządu Powiatu Piaseczyńskiego, konstancińska spółka Point of View w ostatnich dniach kwietnia zrezygnowała z dalszej dzierżawy kilkuhektarowego kompleksu Wisła w Zalesiu Górnym. Wielkimi krokami zbliżał się czas, kiedy firma powinna zainwestować w Ośrodek Wisła, około 5 mln zł i było oczywiste, że tego nie dokona. Point of View nie radziła sobie nawet z podstawowymi obowiązkami dzierżawcy. Jak ujawnił zespół powołany przez starostwo, ośrodek stale był zaśmiecony kawałkami eternitu zawierającego azbest i szkłem z potłuczonych okien. Powalonych przez wiatr drzew nie usuwano, podczas gdy niektóre przewróciły się na domki kempingowe. Po kontroli, stało się jasne, że spółka nie jest w stanie zapewnić poprawnej działalności ośrodka i wywiązać się z zaleceń inspektoratów ochrony środowiska oraz sanitarno - epidemiologicznego.

Ośrodek Wisła Zalesie Górne, najpierw powinien zostać objęty planem zagospodarowania przestrzennego, a na temat jego przyszłości powinna się wypowiedzieć przede wszystkim gmina Piaseczno. Burmistrz Zalewski deklarował chęć współpracy. Aktualnie trwają rozmowy z byłymi poddzierżawcami firmy Point of View, aby w tym krótkim czasie, w sezonie, poprowadzili Ośrodek Wisła w Zalesiu Górnym. Latem Ośrodek Wisła cieszy się ogromną popularnością, dlatego Komisja Polityki Gospodarczej zobowiązała starostę, aby odkryty basen (patrz zdjęcie), został doprowadzony do stanu używalności za wszelką cenę. Teren ma być też solidnej wysprzątany. Następnie Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, ogłosi kolejny przetarg, w którym będzie szukać strategicznego partnera do zagospodarowania Ośrodka Wisły, jako ogólnodostępnego ośrodka turystycznego. Czy w tegoroczne wakacje, będzie można kąpać się w czystym odkrytym basenie, na terenie Ośrodka Wisła w Zalesiu Górnym? Warto zapoznać się z poprzednią informacją, która jest powiązana tematycznie: Ośrodek Wisła Zalesie Górne - co dalej z Ośrodkiem Wisła?
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 maja 2008, 00:00,

SP£AWIKOWE MISTRZOSTWA KO£A NR 17 PIASECZNO


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Polski Związek Wędkarski Koło nr 17 Piaseczno, serdecznie zaprasza na Spławikowe Mistrzostwa Koła, które odbędą się w najbliższą niedzielę 18 maja 2008 roku. Miejsce zawodów: Zalew Amo i rzeka Jeziorka w Zalesiu Dolnym. Zbiórka zawodników o godz. 6:00 od strony bistro. Zawody zostaną rozegrane w dwóch trzygodzinnych turach. Informacja o zawodach wędkarskich, pochodzi ze strony internetowej Koła nr 17: www.splawik17.pl (współpracują z nami). Serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie