Informacje6 stycznia 2019, 11:30,

Orszak Trzech Króli w Piasecznie

6 stycznia 2019 roku w godz. 12:30 – 14:30 zapraszamy na Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w Piasecznie. Już po raz czwarty ulicami Piaseczna przejdzie Orszak Trzech Króli! Każda z poprzednich edycji gromadziła coraz większe rzesze mieszkańców naszego miasta i okolic, stając się dla wielu nieodłącznym elementem świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego. Naszym przewodnikiem będzie gwiazda, rozgrzeje nas wspólny śpiew kolęd, a atrakcje zapewnią odgrywane w przestrzeni publicznej sceny związane z narodzeniem Jezusa (tak zwane mansjony). Punktem kulminacyjnym Orszaku będzie pokłon Trzech Króli przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami na placu Jana Pawła II. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników pochodu na wspólne kolędowanie w domu parafialnym, które poprowadzi zespół Rodzinne Granie i jego goście. Miłym i rozgrzewającym akcentem będzie poczęstunek oraz kawa i herbata w orszakowej kawiarence. Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W tym roku Orszakowi towarzyszyć będą dwa konkursy. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody!
1. “Przebierz się na Orszak”. Wystarczy przyjść w przebraniu związanym z tematyką Orszaku i zgłosić się w wyznaczonym punkcie na rynku. Zgłoszenia od godz. 12.
2. “Konkurs na gwiazdę”. Należy wykonać własnoręcznie orszakową gwiazdę betlejemską. Prace będę przyjmowane w dniu Orszaku o godz. 11 w Auli Niebieskiej domu parafialnego.

Informacje6 stycznia 2019, 17:00,

Ania Rusowicz i Przyjaciele - koncert noworoczny w Konstancinie

6 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 zapraszamy na koncert autorskich pastorałek Ani Rusowicz. To prawdziwe perełki pełne bigbitowego klimatu lat 60. i 70. Koncert nawiązuje nie tylko do tradycji polskich zespołów poprzednich dekad, lecz także do góralskich zwyczajów oraz rockandrollowego klimatu. Piękne teksty i niezapomniane melodie oraz wspaniali goście zaproszeni przez Anię Rusowicz do wspólnego świętowania. Na scenie zaśpiewa plejada gwiazd: Adam Nowak (Raz, Dwa, Trzy), Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc (Future Folk) oraz Ania Brachaczek (Pogodno). Ideą wydarzenia jest radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia oraz świętowanie nowego roku w doskonałym humorze i doborowym towarzystwie. Koncert dopełnią wyjątkowe oświetlenie oraz nietypowe instrumenty. Bilety w cenie 70 zł. do nabycia w kasie lub na www.konstancinskidomkultury.pl Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie