Informacje13 sierpnia 2008, 00:00,

ORKIESTRA DęTA P£OńSK - Letnia Kapeliada Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, oraz Agencja Koncertowa Alex Concert serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA Piaseczno 2008. W najbliższą niedzielę 17 sierpnia 2008 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA P£OńSK. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się Placu Kisiela vis a vis Urzędu Gminy Piaseczno.

II PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta P£OńSK. Dyrygent Leszek Kalkowski. Istnieje od 1979 r. Od 1997 r. działa jako zespół młodzieżowy, złożony z uczniów szkół podstawowych i średnich, osób dorosłych i muzykujących rodzin. Od 1995 r. wraz z objęciem kierownictwa artystycznego zespołu przez Leszka Kalkowskiego datuje się znaczny rozwój działalności oraz poziomu artystycznego orkiestry, czego dowodem są liczne sukcesy w przeglądach i konkursach. Aby zapewnić stały dopływ nowych muzyków orkiestra współpracuje z Państwową Szkołą Muzyczną w Płońsku. Zespół Orkiestry Dętej P£OńSK, jest zapraszany do oprawy różnych uroczystości w Płońsku i województwie. Jego repertuar obejmuje muzykę patriotyczną, religijną i rozrywkową.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płońska

W styczniu 1999 r. skład orkiestry został poszerzony o grupę choreograficzną majoretek, kierowaną aktualnie przez Mariusza Pospieszyńskiego. Tamburmajorkami zespołu są Magdalena Bałdyga Weronika Anczewska, Anna Gołębiewska. Zespół odniósł wiele sukcesów zdobywając m.in. I miejsce na VI Przeglądzie Warszawskich i Mazowieckich Orkiestr Dętych w Ursusie oraz III miejsce na I Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Płocku (2002), Złotą Lirę - "Sitta de Mosciano" Włochy (2004), IV miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Inowrocławiu – (2004). Zespół Młodzieżowej Orkiestry Dętej P£OńSK, złożony jest z 40 muzyków i 16 majoretek. Serdecznie zapraszamy na występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płońska w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje14 sierpnia 2008, 00:00,

Klasyka Przebojów Światowych - Koncert Letni Konstancin

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na kolejny koncert z serii KONCERTY LETNIE W KONSTANCINIE. W najbliższą niedzielę 17 sierpnia 2008 roku o godzinie 16:00, odbędzie się koncert KONSTANCIńSKIEJ ORKIESTRY ESTRADOWEJ RONDO, podczas którego będzie możliwość zapoznania się z Klasyką Przebojów Światowych. Zaprezentowane zostaną utwory: Glenna Millera, Luisa Armstronga, Hansa Schwarza, Johna Lennona i innych. Zapraszamy na koncert Orkiestry Rondo w Konstancinie.

Konstancińska Orkiestra Estradowa RONDO powstała w 2003 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Założeniem było powstanie uniwersalnej orkiestry, grającej zarówno program marszowy, jak i światowe przeboje estradowe w aranżach na big band. Ponadto orkiestra gra muzykę dixilandową w klasycznym składzie instrumentalnym, to jest: trąbka, klarnet puzon, tuba i keyboard jako sekcja. Członkowie orkiestry to instrumentaliści z dużym doświadczeniem muzycznym, grający w różnych zespołach estradowych i reprezentacyjnych, występujący w wielu krajach Europy.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin