Informacje19 lipca 2008, 00:00,

Orkiestra Dęta OSP WYSZKÓW Letnia Kapeliada Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, oraz Agencja Koncertowa Alex Concert serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA Piaseczno 2008. W najbliższą niedzielę 20 lipca 2008 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP WYSZKÓW. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. UWAGA: Nastąpiła zmiana miejsca koncertów II Piaseczyńskiej Kapeliada. Koncerty zostały przeniesione z Placu Piłsudskiego na Plac Kisiela vis a vis Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz Sądu Rejonowego w Piasecznie.

II PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP WYSZKÓW powstała w 1918 roku i jest jedyną z najstarszych orkiestr tego typu w Polsce. Od 1985 r. jej kapelmistrzem jest ppłk Franciszek Józef Bieganowski, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, były kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, znakomity dyrygent, kompozytor i aranżer. Do Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP WYSZKÓW, należą młodzi muzycy amatorzy, którzy pomimo iż nie uczęszczają do żadnych szkół muzycznych, odnoszą znaczące sukcesy (m.in. w 1996 r. I miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych OSP) i stale zyskują grono wiernych sympatyków.

M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP WYSZKÓW

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP WYSZKÓW ma wiele osiągnięć, wielokrotnie wyróżniana w 2002 r., liczne tournee zagraniczne, m.in. wzięła udział w Paradzie Pułaskiego w Nowym Yorku (obejrzyj filmik). Zespół nagrał dwie płyty: CD i DVD. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków występuje około 80 razy w roku. Jej specjalnością są pokazy musztry paradnej. Można wtedy podziwiać wspaniałe solo werblistek oraz popisy tamburmajorek. Serdecznie zapraszamy na Piaseczyńską Letnią Kapeliadę oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP WYSZKÓW w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje21 lipca 2008, 00:00,

Zaśmiecanie łowisk i brzegów wód w okolicach Piaseczna

Polski Związek Wędkarski Koło nr 17 Piaseczno, stanął przed problemem ochrony i dbałości o czystość łowisk i brzegów wód w okolicach Piaseczna. Otrzymywali, coraz więcej informacji, na temat katastrofalnego stanu czystości brzegów i wód zarządzanych przez koło wędkarskie w Piasecznie. Po sprawdzeniu stanu okolic, pojawił się gorący APEL, zarówno do wędkarzy jak i do pozostałych uczestników obcowania nad wodą, na dzikiej plaży, na trawce w lasku, o zachowanie umiaru w walce z czystym środowiskiem. Tych prawdziwych naturalnie nie zmienionych przez człowieka terenów, jest w naszym regionie coraz mniej i wypadałoby je SZANOWAć! Pamiętajcie, że czystość naszego regionu - zależy również od Was. Dbajmy o czystość terenów powiatu piaseczyńskiego.

Zaśmiecone łowiska i brzegów wód w okolicach Piaseczna

Polski Związek Wędkarski Koło nr 17 Piaseczno zapewnia, że będzie organizował coraz więcej akcji sprzątania wód na naszych okolicach. Już po wakacjach, w ramach akcji DBAM O CZYSTOŚć SWOICH £OWISK, będą rozdawać wędkarzom oraz wszystkim korzystającym z uroków naszych akwenów, ulotki informacyjne dotyczące ochrony środowiska i jednorazowe torby na śmieci. Zachęcam, do zapoznania się z artykułem na temat problemu zaśmiecania łowisk i brzegów wód w naszej okolicy, który został zamieszczony na wędkarskim portalu: www.splawik17.pl (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno