Informacje31 sierpnia 2008, 00:00,

Orkiestra Dęta GRANDIOSO - Letnia Kapeliada Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, oraz Agencja Koncertowa Alex Concert serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA Piaseczno 2008. W najbliższą niedzielę 31 sierpnia 2008 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: RADOMSKA M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA GRANDIOSO. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się Placu Kisiela w Piasecznie.

II PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso. Dyrygent Marek Zdyb. Jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce. Powstała w 1978 roku z inicjatywy Stanisława Dębowskiego. Działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu, skupia młodzież w wieku 10-25 lat z Radomia i okolic. O wysokim poziomie nauczania świadczy to, że w gronie jej wychowanków są absolwenci Akademii Muzycznych oraz muzycy orkiestr symfonicznych i wojskowych. W 1993 r. podczas Orchestrades Europeenes w Brive /Francja/ orkiestra została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa współtworząc największą orkiestrę symfoniczną świata. Grandioso od wielu lat zdobywa najwyższe oceny i trofea za wykonanie musztry paradnej, której opracowaniem zajmuje się Sławomir Dobrasiewicz. Występom orkiestry dodaje wdzięku sekcja majoretek, werblistek i tamburmajorek prowadzona przez Renatę Maciejewską. Od roku 1980 kierownikiem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Zdzisław Włodarski - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 1996 r. kierownikiem organizacyjnym i II dyrygentem jest Marek Zdyb, prowadzący również sekcję fletów. Grandioso jest muzyczną wizytówką Radomia. Występowało m.in. w Niemczech, Francji, Czechach, Rosji i £otwie, gdzie zawsze spotykała się z życzliwym i żywiołowym przyjęciem publiczności, czego dowodem są liczne nagrody przez nią przyznane - najcenniejsze w dorobku orkiestry. Serdecznie zapraszamy na występ Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje31 sierpnia 2008, 00:00,

Piaseczno obchody 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno informuje i serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbędą się 1 września 2008 roku, o godzinie 15:45. Miejsce uroczystości: Cmentarz Parafialny w Piasecznie, ul. Kościuszki. Obchody będzie prowadził Piotr Bąk. Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Piasecznie.

OBCHODY 69 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Program obchodów 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej:
- Zbiórka uczestników przy wejściu na cmentarz.
- Przejście do Kwatery Wojennej 1939-1944.
- Hymn Narodowy - Piaseczyńska Orkiestra Dęta.
- Słowo wstępne - prowadzący Piotr Bąk.
- Apel Poległych z werblami – porucznik Zdzisław Marczak v-ce prezes Zarządu ZKRPiBWP Koło w Piasecznie.
- Msza Święta Polowa, z udziałem chóru LIRA, w intencji poległych żołnierzy 1939 r.
- Przemówienie okolicznościowe burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Józefa Zalewskiego.
- Złożenie wiązanek na Kwaterze Wojennej i na pozostałych Miejscach Pamięci.
- wyprowadzenie pocztów sztandarowych (za orkiestrą).

Uroczystość uświetnią: poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, szkół , straży pożarnej, policji, harcerzy, chór LIRA oraz Piaseczyńska Orkiestra Dęta. Organizatorami uroczystych obchodów 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej są: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta Gminy w Piasecznie, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Piaseczno, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno