Informacje11 listopada 2018, 11:00,

Organizacja ruchu na czas obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 listopada 2018 roku w godz. 12.00-18.00 w związku z uroczystymi obchodami w Piasecznie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu oraz wyznaczone są objazdy. Projekt dotyczy zamknięcia przejazdu ul. Puławską i ul. Kościuszki w obszarze placu Piłsudskiego. Prosimy mieszkańców o zapoznanie się z umieszczoną poniżej mapką objazdów oraz organizacją ruchu z opisem.

A+AA- ORGANIZACJA RUCHU NA CZAS OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 listopada 2018, 15:00,

Wirtualne Muzeum Konstancina - Rodzina Bliklów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

10 listopada 2018 roku o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina, podczas którego będzie można poznać Rodzinę Bliklów. Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy.

WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA - RODZINA BLIKLÓW

O historii Rodziny Bliklów, najsłynniejszych warszawskich cukierników i o ich związkach z Konstancinem-Jeziorną opowiedzą przedstawiciele rodziny z przedsiębiorcą, mistrzem cukierniczym, informatykiem, profesorem nauk matematycznych Andrzejem Blikle na czele. Będą mu towarzyszyli żona Małgorzata Wróblewska-Blikle, syn Łukasz, synowa Małgorzata oraz wnuki Florentyna i Antoni. Bliklowie związali się z Konstancinem już w okresie międzywojennym. Przyjeżdżali tu wówczas na wakacje. Podczas wojny wynajmowali parter domu „Boża Wola”, a potem, po wojnie, mieszkali naprzeciw kościoła w Konstancinie i w domu Pana Pomianowskiego. Na początku lat 50. nabyli nieruchomość przy ul. Kazimierzowskiej, która należy do nich do dziś.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie