Informacje16 października 2015, 19:45,

Oratorium 14 Encyklik Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze

16 października 2015 roku o godzinie 19:15 zapraszamy serdecznie na koncert w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża w wykonaniu Chóru Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod dyrekcją kompozytora. Miejsce: Kościół p.w. św. Anny w Piasecznie. 14 Encyklik to oratorium będące cyklem pieśni na chór i instrumenty, skomponowanych przez Stanisława Szczycińskiego do tekstów biblijnych stanowiących punkt wyjścia do nauczania Świętego Jana Pawła II zawartego w jego encyklikach. Jest to więc swoista muzyczna podróż do źródeł myśli naszego wielkiego rodaka. Bogactwo tematyki encyklik sprawia, że ich odwzorowanie w świat muzyki mieni się różnymi barwami i stylami. Od chorału gregoriańskiego i muzyki bizantyjskiej aż po muzykę jazzową i gospel. W pierwotnej wersji utworu chórowi towarzyszył jedynie fortepian i kontrabas. Powstała jednak pełna orkiestracja i w takiej wersji utwór wykonany został w kwietniu 2015 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Z ważniejszych wykonań 14 Encyklik warto wspomnieć dwukrotne wykonanie w Archikatedrze w Warszawie, z których jedno miało miejsce w dniu kanonizacji Jana Pawła II.

Oratorium 14 Encyklik Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze

Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze W roku 1996, po wspólnym wyjeździe wakacyjnym, grupa dobrych znajomych z Zalesia Górnego postanowiła kontynuować rozpoczęte na wakacjach śpiewanie kanonów z Taize. Od tej pory zapaleni śpiewacy spotykali się co czwartek i śpiewali na cztery głosy. Po paru latach repertuar zespołu zaczął się poszerzać. Wzbogacił się o pieśni adwentowe, kolędy, pieśni wielkopostne, utwory Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł i Cypriana Bazylika. Rosła również liczba uczestników czwartkowych spotkań śpiewaczych. Z czasem grupa prowadzona przez kompozytora i pianistę Stanisława Szczycińskiego zaczęła wykonywać utwory skomponowane przez swojego dyrygenta, w tym duże formy sakralne: Missa de Angelis a.d. 1995, Chwalebną Drogę Krzyżową i oratorium 14 Encyklik. Te utwory o unikalnym charakterze stanowią obecnie podstawę repertuaru zespołu, co wyróżnia go spośród innych chórów. Chór Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego ma w swoim dorobku wiele koncertów przede wszystkim w Warszawie, Piasecznie i okolicach, ale również w innych miastach na terenie całej Polski. Soliści - Paweł Szczyciński - trąbka, tenor i Dariusz Jaskot - flet, baryton Kontrabas - Maciej Szczyciński Fortepian - Stanisław Szczyciński

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11527
Informacje22 października 2015, 11:00,

BLISKOPIA - DnI Bliskości w powiecie piaseczyńskim

W październiku, w wielu miejscach na świecie w tym również w Polsce, obchodzone są Dni Bliskości. Jest to czas wypełniony różnorodnymi spotkaniami, warsztatami, konsultacjami, zarówno dla kobiet planujących macierzyństwo, będących w ciąży (pierwszej bądź kolejnej) jak i dla całych Rodzin. W tym czasie podkreślane jest znaczenie bliskości, szeroko rozumianej, zarówno dla rozwoju dzieci jak i poszczególnych członków rodziny, promowane jest pozytywne rodzicielstwo.

BLISKOPIA - DnI Bliskości w powiecie piaseczyńskim

Wierzymy w ludowe powiedzenie, że "potrzeba całej wioski by wychować dziecko" i taką społeczność próbujemy stworzyć w ramach naszych działań. Zapraszamy Was zatem na organizowane przez nas wydarzenia, warsztaty, spotkania na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Rozkład jazdy:
22.10.2015 Konstancin w Hugonóce:
g.11 - Mlekoteka - bezpłatna grupa wsparcia laktacyjnego

25.10.2015 Piaseczno Mlekusie:
g.10 - Dbanie o spanie z Agnieszką Stein
g. 12.30 - "Nowości w diecie dziecka" z Małgorzatą Jackowską
g.15 - Gdy dziecko robi głupoty z Magdą Sendor

Podczas obu dni: możliwość rozmowy z lokalną doulą, masaż rebozo dla kobiety, masaż antykolkowy dla dziecka, pomoc w wypełnieniu planu porodu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019