Informacje25 stycznia 2013, 00:00,

Oprowadzanie po wystawie KONFRONTACJE

Wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze obejrzeć wystawy pt. Konfrontacje, Konstanciński Dom Kultury zaprasza na finisażowe oprowadzanie z kuratorem Arturem Wąsowskim, które odbędzie się w sobotę 26 stycznia 2013 roku o godz. 14.00 w KDK przy ul. Jaworskiego 18. Wystawa jest podsumowaniem aktywności 28 artystów z powiatu piaseczyńskiego (w większości z Konstancina-Jeziorny) w 2012. Jej celem jest konfrontacja dokonań zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, osób młodych i starszych z opiniami odbiorców sztuki. Wystawa czynna do 27 stycznia 2013 roku.

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE KONFRONTACJE
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje25 stycznia 2013, 00:00,

Puchar Europy i Złote Rękawice dla Tarczyna

W ubiegły weekend we Włoszech, nieopodal Wenecji, odbył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów kickboxingu. Cykliczna impreza organizowana jest pod nazwą Golden Glove - Złota Rękawica. To nie tylko wpadająca w ucho nazwa. Główną nagrodą, prócz pięknych pucharów i medali, są rękawice złotego koloru. To upragnione i niepowtarzalne trofeum przyciąga co roku ponad 1000 zawodników z około 20 krajów Europy. Dlatego w tym sezonie zawody miały aż rangę Pucharu Europy w kickboxingu.

B¡KOWSKI KICKBOXING TEAM NA PUCHARZE EUROPY WAKO

Na turnieju nie zabrakło też reprezentantów klubu kickboxingu z Tarczyna. Złote rękawice zdobył trener Piotr Bąkowski (kat. wag.-63 kg czarne pasy light-contact). Przez całe zawody pewny siebie i zdecydowany szedł po zwycięstwo, jakby wiedział, że najwyższe miejsce na podium czeka tylko dla niego. Mimo to nie zabrakło dramatycznych pojedynków, w które musiał zaangażować całe swoje siły, umiejętności i wieloletnie doświadczenie. – aby wygrać musiałem naprawdę dać z siebie wszystko – relacjonuje zdobywca Pucharu Europy.

B¡KOWSKI KICKBOXING TEAM NA PUCHARZE EUROPY WAKO

Sukcesy odnieśli także wychowankowie Piotra Bąkowskiego. Wykazali się ogromną wszechstronności walcząc we wszystkich możliwych regulaminach. Złoty medal zdobyła Karolina Zielińska (-60 kg. kolorowe pasy pointfighting). To świetny wzór do naśladowania dla najmłodszych tarczyńskich adeptów kickboxingu, gdyż Karolina „prowadzi” grupę dziecięcą w wieku 5-12 lat. – Wszyscy z pewnością to przyszli mistrzowie – żartuje Karolina - Jednak głównie zależy nam, aby dzieci się rozwijały pod każdym względem, fizycznym i psychicznym. Nie wszystkie muszą zdobywać złote medale, ważne żeby wierzyły w siebie. – dodaje poważnie.

B¡KOWSKI KICKBOXING TEAM NA PUCHARZE EUROPY WAKO

Na Podium stanęli także Michał Mucha (2 m-ce -75 kg. kolorowe pasy kick-light – formuła z kopnięciami w uda low kick) i Rafał Ratyński (3 m-ce czarne pasy light-contact). Bardzo niewiele do sukcesu zabrakło też Marcinowi Nasiadko, najmłodszemu zawodnikowi (18 lat) ale zarazem najstarszemu stażem (7 lat) który w walce o medal uległ znanemu, doświadczonemu reprezentantowi z Holandii - Aleksandrowi Engelhart. Wysiłki drużyny wspierał £ukasz Makarewicz, Mistrz Świata federacji UFR, który zdobył brązowy medal w wadze „super ciężkiej” +94 kg. i służył cennymi wskazówkami jako sekundant tarczyńskiej drużynie. <

B¡KOWSKI KICKBOXING TEAM NA PUCHARZE EUROPY WAKO

Zawodnicy Piotr Bąkowskiego ten tydzień przeznaczają na aktywny odpoczynek i „luźne treningi” ale od poniedziałku ruszają do kolejnego, ciężkiego etapu szkolenia. Przed nimi Mistrzostwa Polski w taekwondo oraz Puchar kickboxingu w Czechach, które zostaną rozegrane na wiosnę. życzymy powodzenia!

Galeria zdjęć: www.facebook.com
autor/źródło: PIOTR B¡KOWSKI kickboxing team Warszawa i Tarczyn - piotr-bakowski.blogspot.com
Tematy:Tarczyn