Informacje28 maja 2015, 08:00,

Opracowywanie koncepcji terenu rekreacyjnego w centrum Piaseczna przy Alei Róż w Piasecznie

Trwa opracowywanie koncepcji terenu rekreacyjnego w centrum Piaseczna przy alei Róż. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do 8 czerwca 2015 roku.

Teren zielony przylegający do osiedla „Jedność” podzielono na dwie części. W pierwszym etapie budowy będzie realizowany plac zabaw dla dzieci wraz z urządzeniami sprawnościowymi dla dorosłych. W tej części zaplanowano nowy układ komunikacji z kostki brukowej, łączący się w jedną całość z drugą częścią parku o charakterze wypoczynkowym, której głównym akcentem będzie altana. Plac zabaw będzie podzielony na trzy części: dwie na polach piaskowych i jedną przeznaczoną dla maluchów oraz ich opiekunów. Na placu dla najmłodszych znajdą się bujaki na sprężynie, piaskownica zamek, huśtawki i urządzenia sprawnościowe dla seniorów. Na drugim placu, dla średniaków, przewiduje się bujaki na sprężynie, chatkę na piasku, karuzelę, zestaw zabawowo-sprawnościowy oraz huśtawkę ważkę. Dla starszaków zaplanowano trzeci plac zabaw – na nawierzchni elastycznej, wyposażony w urządzenia zabawowo-sprawnościowe, piramidę linową, huśtawki i karuzelę. Przy alejkach zaplanowano ławeczki w otoczeniu krzewów, przewiduje się również wyprofilowanie górek i obsadzenie ich ozdobnymi drzewkami. Sam plac zabaw będzie ogrodzony. Cały teren będzie obsadzony drzewami stanowiącymi izolację od hałasu. Przewiduje się również dodatkowe oświetlenie i monitoring całego obszaru.

Drugą część terenu zaplanowano jako część parkową przeznaczona do wypoczynku. Na środku zaprojektowano ażurową altanę z ławeczkami, która będzie obsadzona pnącymi różami. Układ komunikacji będzie odwzorowaniem istniejących przedeptów. Przewidziano również utworzenie placyków wypoczynkowych dla seniorów, gdzie będą m.in. stoliki szachowe oraz urządzenia do rekreacji ruchowej. Altanę będą otaczać okręgi z nasadzeniami krzewów ozdobnych róż. W tej części przewidziano dekoracyjne niskie oświetlenie wraz z monitoringiem. Alejki spacerowe z kostki brukowej, przy których przewidziano ławki i kosze, zaprojektowane są w szerokości 2 metrów. Pierwszy etap, czyli przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i zgłoszenie budowy, potrwa do dwóch miesięcy, zaś budowa powinna się zakończyć na koniec lata. Przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej drugiego etapu, a także zgłoszenie budowy oraz ogłoszenie przetargu na wykonawstwo, powinno udać się do końca 2015 roku, zaś sama realizacja zaplanowana jest na wiosnę 2016 roku.

Konsultacje społeczne trwają do 8 czerwca 2015 r. – uwagi można przekazywać do Wydziału UTP do pani Patrycji Zych – nr tel.: 22 701 76 79 lub e-mail: zych@piaseczno.eu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=62&t=17&start=150
Informacje27 maja 2015, 13:00,

Trwa głosowanie na filmy na Wakacyjne Kino Plenerowe

Trwa głosowanie na tytuły filmów, które zaprezentowane zostaną podczas piaseczyńskiego kina plenerowego. Biuro Promocji i Informacji wspólnie z Młodzieżową Radą Gminy przygotowuje kolejną wakacyjną akcję kina plenerowego. Profesjonalne pokazy pod chmurką będą się odbywać każdego piątkowego wieczoru, począwszy od 3 lipca, aż do 28 sierpnia. Zaplanowanych jest 9 projekcji. Jeśli prognozy pogody nie będą sprzyjające, część pokazów może zostać przeniesiona na wrzesień.

Trwa głosowanie na filmy na Wakacyjne Kino Plenerowe

W zeszłe wakacje kino cieszyło się dużą popularnością, na parkingu pomiędzy ul. Sierakowskiego a Zgoda kinomaniacy wspólnie, w miłej atmosferze, oglądali pokazy na dużym ekranie, mamy nadzieję, że tak samo będzie w tym roku. Ze względu na ograniczone możliwości pozyskania praw licencji filmów do otwartych, niekomercyjnych pokazów plenerowych przy współpracy z młodzieżą wyselekcjonowane zostało 18 tytułów spośród których wybrane zostanie 9 do zaprezentowania w Piasecznie. – Poprosiliśmy członków Młodzieżowej Rady o przygotowanie propozycji tytułów filmów, musieliśmy odrzucić nowości kinowe, gdyż niemożliwe jest pozyskanie na nie licencji do kina plenerowego, zrezygnowaliśmy też z filmów, które trwają 3 godziny, gdyż seanse kończyłyby się zbyt późno – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. Lipcowe pokazy rozpoczynać będą się o godz. 21.30, zaś sierpniowe o godz. 20.30

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Propozycje filmowe na które głosować można poprzez facebooka umieszczone są na stronie Młodzieżowej Rad Gminy www.mrg.piaseczno.eu.

Lista filmów:
1. Gwiazd naszych wina
2. Liga niezwykłych dżentelmenów
3. Grand Budapest Hotel
4. Wielki Mike
5. Transcendencja
6. Dary Anioła Miasto Kości
7. Czarny Łabędź
8. Jak zostać królem
9. Iluzja
10. Wyścig z czasem
11. Niemożliwe
12. Jobs
13. Ida
14. Połączenie
15. Kupiliśmy zoo
16. Jestem Bogiem
17. Transporter
18. Intruz

Terminy konkretnych projekcji oraz zajawki filmów będą publikowane na stronie www.mrg.piaseczno.eu oraz na Facebooku Młodzieżowej Rady Gminy, a także na fan page gminy Piaseczno facebook.com/GminaPiaseczno i www.piaseczno.eu Partnerem Piaseczyńskiego Kina Plenerowego jest Cosinus – bezpłatne licea i szkoły policealne dla dorosłych.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=2843&start=255