Informacje21 września 2014, 15:00,

Opowieść o Robinsonie Crusoe - Teatralna Niedziela Góra Kalwaria

21 września 2014 roku o godzinie 15.00, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza dzieci z rodzinami na pierwsze po wakacjach spotkanie Teatralnej Niedzieli - obejrzymy "Opowieść o Robinsonie Crusoe". Koszt: 10 zł a dzieci poniżej 3 lat - wstęp wolny. Teatralna Niedziela jest cyklem przedstawień realizowanych z myślą o najmłodszych. Każdego miesiąca zapraszamy na spektakl.

Opowieść o Robinsonie Crusoe - Teatralna Niedziela Góra Kalwaria

Informacje25 września 2014, 17:00,

Rekreacja idzie na warsztat w Piasecznie

Chcesz zdecydować o ofercie gminy Piaseczno w zakresie profilaktyki zdrowia, rekreacji i sportu? Przyjdź na warsztaty partycypacyjne, które odbędą się 25 września i 2 października. Gmina Piaseczno realizuje z Centrum Komunikacji Społecznej projekt „Od diagnozy do strategii – model planowania rozwoju usług publicznych”. Ma on na celu opracowanie narzędzia wzmacniającego zdolności samorządu w dziedzinie usług publicznych i planowania ich rozwoju – tworzenia strategii. Ważnym elementem projektu jest wzmocnienia udziału mieszkańców (odbiorców usług) w procesie diagnozowania jakości i dostępności usług publicznych.

Rekreacja idzie na warsztat w Piasecznie

Należy zwrócić uwagę, że będą to warsztaty otwarte, tak, aby wspólnie z zainteresowanymi mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych wypracować najlepsze rozwiązania. Należy przypomnieć, że dotychczasowe spotkania dotyczyły diagnozy obecnej sytuacji w tej dziedzinie. Podjęto wówczas decyzję o tematyce, nad którą należy pochylić się w dalszym toku prac. Można zapoznać się z powstałym w toku dotychczasowych prac raportem i wnieść do niego swoje uwagi.

Warsztaty planistyczne dotyczące przyszłych usług gminy w zakresie profilaktyki zdrowia, rekreacji i sportu odbędą się 25 września 2014 roku w budynku GOSiR Piaseczno - sala 45, na parterze oraz 2 października 2014 roku (sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5). Trwać one będą trzy godziny (od 17:00 do 20:00). W ramach spotkania zapewniona będzie kawa, herbata i drobny poczęstunek.

Partnerami finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu są: Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA oraz gminy: Kobyłka, Łomianki, Michałowice, Pruszków, Konstancin Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno. Raport z przebiegu I warsztatu kierunkowego (pdf)

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]