Informacje30 lipca 2017, 14:00,

Opowieść o okupowanej stolicy - Katarzyna Warno w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


30 lipca 2017 roku o godz. 16.00 w ramach koncertu letniego w Konstancinie wystąpi Katarzyna Warno - Opowieść o okupowanej stolicy. Miejsce: Park Zdrojowy, amfiteatr, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Podczas koncertu Warszawo Ma zabrzmią piosenki z czasów okupacji oraz Powstania Warszawskiego, oddające klimat życia w zniewolonej Warszawie. 

OPOWIEŚĆ O OKUPOWANEJ STOLICY - KATARZYNA WARNO W KONSTANCINIE

Widowisko będzie podzielone na dwie części. Usłyszymy zarówno piosenki o tym, jak warszawiacy radzili sobie z życiem podczas okupacji, jak i utwory, które towarzyszyły Powstańcom w czasie walki. Całość oprawiona jest archiwalnymi zdjęciami z Powstania Warszawskiego, które przybliżają obraz walczącego miasta. Ciekawe połączenie muzyki i obrazu, współczesnych aranżacji z historią tworzy program, będący swoistym hołdem dla Powstańców Warszawskich. Piosenki zaśpiewa Katarzyna Warno - wokalistka celująca w prostotę, zainspirowana jazzem, miłośniczka ciekawych dźwięków i mądrych słów.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 lipca 2017, 07:00,

I Mistrzowskie warsztaty wakacyjne w Przystanku Kultura Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat, poszerzyć umiejętności, wejść w nową przestrzeń wypowiedzi artystycznej, czy wreszcie odkryć swój nowy talent.Zaprosiliśmy do współpracy znakomitych artystów, Mistrzów w swoich dziedzinach, którzy na nasze letnie warsztaty przygotowują specjalny program zajęć. Szczególne zaproszenie kierujemy, więc do naszych stałych uczestników zajęć - będzie to niepowtarzalna okazja doskonalenia umiejętności pracując z Mistrzem.

I MISTRZOWSKIE WARSZTATY WAKACYJNE W PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

31 lipca - 4 sierpnia oraz 7 - 11 sierpnia - Yuko Kawai - warsztaty fortepianowe
16 - 18 sierpnia - Daniel Chmielewski - warsztaty komiksowe
19 - 20 sierpnia oraz 26 - 27 sierpnia - Tomasz Siwiński - warsztaty filmu animowanego
16 - 17 sierpnia - Małgorzata Buczkowska - warsztaty aktorskie

I Mistrzowskie Warszaty Wakacyjne. Miejsce: Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, informacje w recepcji Przystanku Kultura - tel. (22 ) 716 79 62

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Yuko Kawai jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Od 2001 r. kontynuuje historyczny projekt “Chopinissimo”, seria recitali wszyskich dzieł Chopina w oparciu o Wydanie Narodowe. “Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego”- The Art of Records. Urodziła się w Nagoi (Japonia). W trakcie studiów w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof. Jana Ekiera. Rezultatem spotkania była kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod jego kierunkiem i uzyskanie dyplomu tej uczelni. Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową, występuje m.in. w Filharmonii Narodowej, Tokyo Opera City Takemitsu Memorial, Hamarikyu Asahi Hall, Suntory Hall. W 2010 r. odbyła tournée po Japonii z Kwartetem Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała koncerty fortepianowe Chopina. W tym samym roku wystąpiła w cyklu programu telewizyjnego pt.”Yuko Kawai talks about Chopin National Edition (vol.1-13)” dla CLASSICA JAPAN TV. W 2011 r. ten program otrzymał prestiżową nagrodę “The 1st Satellite Broadcasting Association Award”. Dokonała wielu wybitnych nagrań płytowych. Chopin Magazine uznał jej nagranie Sonaty h-moll Chopina za jedną z najlepszych zarejestrowanych fonograficznie interpretacji tego utworu. Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina in ASIA oraz Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im.Juliusza Zarębskiego. Od 2017 r. współpracuje z Centrum Kultury w Piasecznie. język: polski, angielski, japoński.

Daniel Chmielewski scenarzysta i rysownik. Tworzy autobiograficzne eseje ("Zapętlenie", "Zostawiając powidok wibrującej czerni"), komiksy naukowe ("Topografia uwagi" wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne ("Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży" wraz z Katarzyną Szulińską). Album "Podgląd", rysowany przez Marcina Podolca, został wydany również we Francji. Zadebiutował ostatnio jako autor zilustrowanej przez Macieja Łazowskiego książki dla dzieci „Burze kuchenne i bestie bezsenne”. Współpracuje z psychologami i trenerami przy komiksach motywacyjnych dla sportowców, regularnie prowadzi warsztaty z narracji, komiksu i rzeźby dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tomasz Siwiński studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Specjalizuje się w technice animacji malarskiej. Podczas studiów zrealizował dwa filmy animowane: Telewizor i Mały czarny kwadrat. W 2014 r. wyreżyserował film Niebieski Pokój. Jego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique, był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalach , m.in. w Annecy, Clermont- Ferrand, Cannes, Utrechcie, Hongkongu, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek ASIFA oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Obecnie rozwija projekt filmu pełnometrażowego. www.TomaszSiwinski.com

Małgorzata Buczkowska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Występowała na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi. Laureatka licznych nagród teatralnych, zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na międzynarodowym festiwalu filmowym "RiverRun" w USA (2007) za rolę Agi w filmie "ODA DO RADOŚCI", dwukrotnie nominowana do nagrody imienia Zbigniewa Cybulskiego za rolę Leny w filmie "0-1-0" w reżyserii Piotra Łazarkiewicza oraz Marty w filmie "JESTEM TWÓJ" w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Znana z ról w filmach: "STATYŚCI", reż. Michał Kwieciński, "ODA DO RADOŚCI", reż. Anna Kazejak, Jan Komasa, Maciej Migas, "TO NIE TAK JAK MYŚLISZ KOTKU", reż. Sławomir Kryński, "KOŁYSANKA", reż. Juliusz Machulski, "ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI" , reż. Juliusz Machulski, "JESTEM TWÓJ", reż. Mariusz Grzegorzek, "0-1-0", reż. Piotr Łazarkiewicz oraz seriali telewizyjnych "GŁĘBOKA WODA", "KREW Z KRWI", "BARWY SZCZĘŚCIA", "LONDYŃCZYCY", "PRAWO MIASTA", "KOMISJA MORDERSTW" Od 2012 r. współpracuje z TR Warszawa.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie