Informacje28 kwietnia 2009, 00:00,

Opera Kameralna STRASZNY DWÓR przy UMiG Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zaprasza na Operę Kameralną, pod kierownictwem Kazimierza Kowalskiego STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki. Opera, odbędzie się w najbliższą sobotę 2 maja 2009 roku o godz. 19:00. Miejsce opery: parking obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie. Wstęp wolny. Koszty organizacyjne koncertu pokryła gmina Piaseczno oraz samorząd województwa mazowieckiego. Na zakończenie spektaklu zaplanowany został pokaz fajerwerków. Przedstawienie jest jednym z elementów tegorocznych obchodów 580–lecia nadania praw miejskich Piasecznu. Serdecznie zapraszamy na operę Straszny Dwór!

Soliści Polskiej Opery Kameralnej, wraz z chórem, baletem i orkiestrą pod kierownictwem muzycznym Kazimierza Wiencka zaprezentują jedną z najbardziej znanych oper w 4 aktach. Przeniesieni zostaniemy w scenerię pełnego tajemnic dworu, w którego murach rozgrywają się przeróżne scenki. "Straszny Dwór" to najdoskonalsze dzieło operowe Moniuszki, jedno z najważniejszych w całej polskiej twórczości operowej XIX w. Główne jego walory to rewelacyjna konstrukcja scen zespołowych, subtelna i zarazem barwna instrumentacja, przede wszystkim zaś inwencja melodyczna, wypracowany przez kompozytora indywidualny styl dramaturgii operowej i wreszcie urzekająca atmosfera polskości. Zapraszamy 2 maja na Skwer Kisiela w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje23 kwietnia 2009, 00:00,

Obrazki z mojego ogródka wystawa Marka Zdrzywłowskiego

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na fascynujący wieczór z fotografią: Obrazki z mojego ogródka. Świat kwiatów ukaże nam pan Marek Zdrzyłowski, świetny fotografik, Redaktor Naczelny Co? Gdzie? Kiedy? na Mazowszu, a także instruktor warsztatów fotografii cyfrowej w GOK Lesznowola. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 kwietnia 2009 roku o godz. 18:00 w Filii Ośrodka Kultury w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na wystawę fotografii Marka Zdrzywłowskiego: Obrazki z mojego ogródka.

Wystawa Fotografii Marka Zdrzywłowskiego - Obrazki z mojego ogródka

Marek Zdrzyłowski napisał na swoje stronie: jestem przekonany, że dzięki stosowanym przeze mnie prostym i czytelnym środkom wyrazu, moje fotografie są bardzo szczere i prawdziwe. Zawieram w nich moje radości i smutki, zapatrzenia i zadumania, wzruszenia i przeżycia. W swoich pracach koncentruję się na detalu, gdyż to on właśnie jest nośnikiem treści. Wszystko inne służy tylko jego podkreśleniu i harmonijnym z nim współistnieniu. Bawię się grą świateł, kształtem, kolorem, formą i kompozycją. Lubię obrazy dynamiczne, dlatego niekiedy na moich fotografiach niektóre elementy, bądź całe obrazy, są poruszone. Zapraszam do wędrówki po mojej galerii: www.fotogaleria.az.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola