Informacje17 czerwca 2019, 17:00,

ONY premiera Teatru Łups


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


17 czerwca 2019 roku o godz. 19:00 odbędzie się premiera TEATRU ŁUPS, podczas której będzie można obejrzeć spektakl ONY. Według sztuki Marty Guśniowskiej. Adaptacja, reżyseria – Ewa Kłujszo , oprawa muzyczna – Ziemowit Kłujszo. Miejsce: Piaseczno, Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

ONY premiera Teatru Łups

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 czerwca 2019, 06:00,

Wystawa prac “Zapomniana rzeźba” w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do 28 lipca 2019 roku w Ośrodku Sztuki Lescer, przy ul. Pionierów 11/13 w Zalesiu Górnym będzie można oglądać prace Raymonda Cuijpersa, Michała Frydrycha, Jörga Herolda, Ziemowita Kmiecia, Yevgena Nikiforova, Jana Pieniążka, Wiesława Szamockiego i Waldemara Umiastowskiego. Tytułowe zagadnienie mieści w sobie wiele wątków skupionych wokół pamięci i zapomnienia, które spotykają obiekty sztuki oraz ich twórców.

Wystawa prac “Zapomniana rzeźba” w Zalesiu Górnym

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Waldemar Umiastowski, 'a me ricardo', 2000, technika mieszana

Punktem wyjścia dla ekspozycji jest seria nigdy nie prezentowanych rzeźb Waldemara Umiastowskiego. Powstawały one w zaciszu pracowni artysty przez ostatnie dwadzieścia lat, a on sam nie wykonywał żadnych działań, aby je pokazać publicznie. Intymne, niewielkie prace składają się z przedmiotów codziennego użytku, zmontowanych w oryginalne asamblaże. Ich przypadkowe odkrycie przez organizatorów wystawy podczas wizyty w pracowni Umiastowskiego, zainicjowało pytania o naturę mechanizmów pamięci. Poprzez zmianę władzy, perturbacje polityczne czy ideologiczne, przez roztargnienie, przez wyjście z głównego obiegu sztuki lub po prostu przez swoją dziwność czy też nietypowość – zapomniane obiekty leżą w pracowniach, kurzą się w szafach, szufladach, magazynach. Czasem straszą lub zaskakują w przestrzeni publicznej. Od prywatnych przedmiotów, poprzez zniszczone i zapomniane pomniki oraz projekty hipotetyczne, które zapewne nigdy nie zostaną zrealizowane, wystawa prezentuje mnogość aspektów związanych z mechanizmami pamięci i władzy – bo o tym, co zostanie zapomniane z rzadka decydujemy sami, częściej dzieje się tak ze względu na złożoną sytuację socjopolityczną. Na wystawie w Ośrodku Sztuki Lescer przywracamy rzeźbom, obiektom i pomnikom ich zapomniane, a często nigdy nie dane, życie jako dzieł sztuki.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Pomieszczenie Wystawowe.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partner wystawy: Book & Art

Kuratorka: Ewa Sułek
Producent: Paweł Zaręba

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie