Informacje14 listopada 2014, 19:00,

Oni Są - koncert dobroczynny w konstancińskiej Hugonówce

14 listopada 2014 roku w konstancińskiej Hugonówce będzie miał miejsce koncert dobroczynny organizowany przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci, Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych "Oni Są". Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wystąpią dla państwa zespoły Emu on the road, Vaga Bond oraz Rezydent-Fixer. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dofinansowanie rehabilitacji i terapii dla podopiecznych stowarzyszenia. Cegiełki (15 zł) można nabywać: przed imprezą i w trakcie jej trwania, poprzez email stowarzyszenie.onisa@o2.pl oraz w przedsprzedaży po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z koordynatorkami w Piasecznie (Irena 697 959 287, Ania 515 211 622). Zapraszamy na koncert dobroczynny w konstancińskiej Hugonówce.

Oni Są - koncert dobroczynny w konstancińskiej Hugonówce

Informacje15 listopada 2014, 14:00,

Wystawa prac Krzysztofa Kargola w Galerii Impresja

15 listopada 2014 roku o godz. 14.00 zapraszamy do Galerii Impresja (ul. Kruczkowskiego 8a) na otwarcie wystawy malarstwa i ceramiki Krzysztofa Kargola. Podczas wystawy zobaczyć będzie można szeroki przekrój jego twórczości od malarstwa figuralnego, które nazywa Łobuzami z Esterii do prac wykonanych różnymi technikami malarskimi, gdzie temat, kolor i światło oraz faktura nakładanej farby są próbą refleksji nad otaczającym nas światem, jego trwaniem i piękną zmiennością. Będą również prace wykonane w drewnie, glinie i na tkaninie. Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki Krzysztofa Kargola.

Wystawa prac Krzysztofa Kargola w Galerii Impresja

Krzysztof Kargol, ur. w 1974 r w Zabrzu, z wykształcenia ekonomista, który po kilkunastu latach pracy na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach postanowił zmienić swoje życie by zająć się twórczością. W jego filozofii życiowej ważne jest to by życie było rodzajem świadomej podróży odbywanej w zgodzie z tym co podpowiada serce. Samouk, poszukujący i bardzo mocno zaznaczający własną formę wyrazu, gdzie ważnym walorem jest przypadek. Od kilku lat zajmuje się malarstwem olejnym, w którym stara się przekazać własne emocje poprzez kolor. Tworzy malarstwo refleksyjne, kolorowe, spokojne i pogodne, które zostawia odbiorcy dużą przestrzeń na własną interpretację. Bardzo ważnym tematem w jego twórczości jest natura, jej cykle i trwanie oraz istota człowieka jako jej integralnej części.

Przeczytaj też: Zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Część wydziałów trafi do innego budynku

Wystawa prac Krzysztofa Kargola w Galerii Impresja

Oprócz malarstwa zajmuje się tworzeniem i rekonstruowaniem wzorów, które poprzez różne nośniki takie jak stemple drewniane, matryce bądź rzeźbę w kości układa w większe formy utrwalając je w glinie, drewnie, wyprawionej skórze bądź tkaninach. Miłośnik średniowiecza, rekonstrukcji historycznej, podróży, kultury ludowej i rzemiosła, gra na kilku instrumentach i kolekcjonuje muzykę. Twórczość jest jego wyrazem zaspakajania ciekawości życia.