Informacje4 marca 2011, 00:00,

OKOLICA Gazeta Okolic Piaseczna - 18. numer jest online

Jest mi niezmiernie miło przekazać Wam kolejny numer Okolicy. Znajdziecie w nim artykuły poświęcone naszej lokalnej społeczności, sprawom mieszkańców Piaseczna i okolic, inicjatywom społecznym i kulturalnym. Zachęcam mieszkańców do zapoznania się z najnowszym wydaniem gazety Okolica: 18. numer gazety Okolica (.pdf, rozmiar ~ 4,44 MB). Korzystając z okazji, zapraszam do rozmowy na forum: GAZETA OKOLICA.

GAZETA OKOLICA

W najnowszym numerze "Okolicy" koncentrujemy się na kilku ważnych dla naszej społeczności tematach. Po pierwsze relacjonujemy przebieg Piaseczyńskiego Forum Organizacji Pozarządowych, które, mamy nadzieję, znacząco przyczyni się do podniesienia jakości współpracy Gminy Piaseczno z działającymi na jej terenie organizacjami. Jednocześnie zwracamy uwagę na toczące się w Senacie RP prace nad Ustawą o zrzeszeniach, prezentując zarówno punkt widzenia jej autorów, jak i krytyczne stanowisko przedstawicieli sektora pozarządowego.

Drugą ważną kwestią, którą poruszamy na łamach "Okolicy" jest ekologia. W dwóch spojrzeniach. Osobom, którym leży na sercu dobro naszego środowiska naturalnego gorąco polecamy lekturę artykułu poświęconego segregacji odpadów w Gminie Piaseczno. Znajdziecie w nim dużo ciekawych i praktycznych informacji dotyczących tego problemu. Zachęcamy też do przeczytania tekstu poświęconego wstydliwemu tematowi psich od-chodów zalegających na naszych skwerach i trawnikach.

Miłośników lokalnej historii zainteresuje natomiast z pewnością artykuł poświęcony przeszłości jednej z piaseczyńskich kamienic, zwanej ongiś Willą Besserówką, której dzieje w wyjątkowy sposób łączą się z historią naszego miasta. Poza tym w bieżącym numerze znajdziecie sporą dawkę aktualności oraz ważnych informacji pochodzących od władz samorządowych, dotyczących m.in. płacenia podatków w Gminie Piaseczno, systemowi powiadamiania SMS oraz programu Centrum Kultury na marzec.

życzymy przyjemnej lektury!
autor/źródło: Paweł Dobosz - Redaktor Naczelny Gazety Okolica
Tematy:

Informacje2 marca 2011, 00:00,

Honorata Kalicińska - nowa wiceburmistrz w Piasecznie

Z dniem 1 marca 2011 roku, stanowisko II zastępcy burmistrza Piaseczna objęła Honorata Kalicińska, pełniąca do tej pory funkcję wiceprzewodniczącej rady miejskiej. Powołanie drugiego wiceburmistrza wiąże się ze zmianami w organizacji urzędu. Do głównych obowiązków nowego zastępcy będzie należał nadzór nad pracą Wydziału Świadczeń Społecznych, Wydziału Polityki Mieszkaniowych, Referatu Spraw Społecznych, Samodzielnego Stanowiska ds. Środków Europejskich oraz Samodzielnego Stanowiska ds. Osób Niepełnosprawnych.

HONORATA KALICIńSKA - NOWA WICEBURMISTRZ W PIASECZNIE

Od 1 marca obowiązuje również nowy schemat organizacyjny urzędu. Do najważniejszych zmian należy utworzenie Referatu Spraw Społecznych, który wydzielony został z dotychczasowego Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej i Spraw Społecznych. Do zadań referatu należeć będzie m.in. współpraca gminy z organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi oraz obsługa Gminnego Funduszu Alkoholowego.

Z dotychczasowego Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego i Zasobów Mieszkaniowych wydzielone zostały sprawy dotyczące mieszkań komunalnych, które realizowane będą przez Wydział Polityki Mieszkaniowej, z kolei sprawy dotyczące komunalnej infrastruktury technicznej prowadzone będą w zreorganizowanym Wydziale Infrastruktury i Transportu Publicznego (wcześniej Wydział Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego).

Burmistrz, zgodnie z kompetencjami, zatrudnił również asystenta oraz doradcę ds. rozwoju gminy, którzy zajmować się będą pracami koncepcyjnymi, będą opiniować i współtworzyć projekty międzywydziałowe oraz pomagać burmistrzowi w tworzeniu wieloletnich planów inwestycyjnych.

Honorata Kalicińska jest mieszkanką żabieńca. Ukończyła turystykę i hotelarstwo z tytułem licencjata oraz podyplomowe studia w Szkole Głównej Handlowej na kierunku administracja funduszami unijnymi. Pełniąc funkcję sołtysa żabieńca wykazała się ambicją i pracowitością, dzięki której pozyskała budynek pod świetlicę „żabi Dołek”, wyremontowała go i z uzyskanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi zorganizowała kurs języka angielskiego dla dzieci. Jej dokonania dostrzeżono i uhonorowano nadając Pani Honoracie tytuł „Sołtysa Roku 2006”. W kolejnych latach pracowała w starostwie powiatowym na stanowisku inspektora ds. pozyskiwania środków unijnych. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych Pani Honorata Kalicińska, startując z pierwszego miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości, wybrana została radną.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno