Artykuł partnerski29 października 2019, 10:08,

Ogrzewanie na podczerwień: na czym polega i dlaczego jest efektywne?

Ogrzewanie na podczerwień: na czym polega i dlaczego jest efektywne?

Są sytuacje, w których zastosowanie paneli grzewczych jako formy ogrzewania domu jest wygodne i komfortowe. Tego typu rozwiązania poleca się zwłaszcza w domach jednorodzinnych z dobrym ociepleniem, gdzie nie dojdzie do dużych strat ciepła. To też ciekawa alternatywa dla mieszkań, w których nie ma przyłącza gazu, a zatem ogrzewanie domu z jego użyciem nie wchodzi w grę.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dobry wybór w zakresie ogrzewania domu

Stosowanie promienników i paneli jest niekiedy polecane z uwagi na specyfikę tego typu form dostarczania ciepłą do pomieszczeń. Mowa tu o naśladowaniu naturalnego ogrzewania z wykorzystaniem promieni słonecznych. To najstarsza metoda na uzyskiwanie ciepła z jakiej korzystają ludzie. Uważana jest również za najzdrowszą.

Promieniowanie podczerwone jest elementem składowym promieni emitowanych prze słońce. Nie widać ich, ale ciepło odczuwa się poprzez przedmioty i obiekty, które je odbierają. Co istotne, promienie te nie mają negatywnego wpływ na ludzkie zdrowie i nie można porównywać ich np. do promieni UV czy promieni X.

Jak działa promieniowanie podczerwone?

Tego typu promieniowanie nie ogrzewa ludzi, ale działa na rzeczy i obiekty które znajdują się w otoczeniu. W efekcie niejako "odbija" ciepło i powoduje, że ludzie je odczuwają. Dzięki takiemu rozwiązaniu panele grzewcze są tak efektywne, ponieważ zaczynają emitować komfortowe ciepło już w kilka minut po włączeniu i nie trzeba czekać na nagrzanie się pomieszczenia jak ma to miejsce np. podczas ogrzewania domu z zastosowaniem pieca typu CO.

Kwestie zdrowotne związane z ogrzewaniem podczerwienią

Ogrzewanie na podczerwień jest uznawane za zdrowe i polecane szczególnie alergikom. Wiąże się to z faktem, że w czasie wytwarzanie ciepła nie dochodzi do unoszenia się ruchów powietrza, jak ma to miejsce w domach gdzie znajdują się kaloryfery. Parujące znad nich ciepło powoduje, że w powietrzu krążą drobinki kurzu i inne, uczulające składniki. Jest to szkodliwe dla małych dzieci, osób starszych i alergików. Ogrzewanie z zastosowaniem podczerwieni pozwala uchronić przed takim negatywnym działaniem na zdrowie.

Ogrzewanie elektryczne z zastosowaniem podczerwieni pozytywnie wpływa także na stan mieszkania, ponieważ osusza zawilgotniałe ściany i nie powoduje negatywnych skutków zdrowotnych związanych z przebywaniem w pomieszczeniach narażonych na działanie pleśni i wilgoci.

Co ciekawe, promieniowanie ma od dawna zastosowanie w medycynie, np. w rehabilitacji i fizjoterapii. Lampy na podczerwień podnoszą temperaturę tkanek, przez co poprawia się ukrwienie i można przyśpieszyć proces rekonwalescencji i gojenia się ran.

undefined

autor/źródło: najtanszeogrzewanie.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 października 2019, 10:06,

Najlepsze szkolenia dla pracowników

Najlepsze szkolenia dla pracowników

Już nie trzeba jeździć do Warszawy, żeby znaleźć pracę w renomowanej firmie. W całym powiecie piaseczyńskim ulokowały się zarówno globalne koncerny, jak i polskie firmy. Firmy głowią się jak zatrzymać najlepszych pracowników. Oprócz wysokości pensji, świadczeń socjalnych, ważne jest zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju, choćby przez szkolenia. Tylko jako wybrać firmę szkoleniową?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Badania przeprowadzone przez dwóch ekonomistów z Uniwersytetu Massachusetts dowiodły, że 86 procent pracodawców umiejętności miękkie uważa za jedne z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zatrudnianiu nowych pracowników – relacjonuje „Chicago Tribune”. Z innych badań przeprowadzonych przez Net Future Institute wynika, że 63 proc. menedżerów zatrudniając lub awansując pracowników, zwraca uwagę przede wszystkim na ich miękkie kompetencje. Są one nawet nieco ważniejsze niż umiejętności zawodowe (62 proc. wskazań). Dlatego tak ważne jest inwestowanie w rozwój miękkich kompetencji. W dodatku jeśli rozwijają się pracownicy, to razem z nimi rozwija się też firma. Prezesi firm często obawiają się, że zainwestują w szkolenia dla pracowników, a Ci następnie odejdą z pracy. Praktyka pokazuje, że bez szkoleń pracodawcę zmieniliby szybciej. Poza tym liczy się przecież opinia na rynku. Gdy firma ma wizerunek dbającej o rozwój pracowników, to łatwiej jest pozyskać wartościowych kandydatów do procesu rekrutacji.

Co wyróżnia najlepsze firmy szkoleniowe

Wybór firmy szkoleniowej nie jest łatwy. Wiele ich na rynku, a konkurencja jest ostra. Dlatego warto się skupić na tym skąd firma czerpie swoje know-how, jak długo istnieje na rynku, na rzecz jakich klientów pracowała. Firma szkoleniowa Delta Training np. opiera swoje know-how na podejściu eksperymentalnym. Wykorzystuje podobną metodologię jak koncerny farmaceutyczne. Zanim wprowadzą nowy lek na rynek, sprawdzają jego skuteczność aplikując go w serii badań grupie pacjentów. I porównują uzyskane wyniki z grupą kontrolną, czyli pacjentami, którzy nie zażywali testowanego leku. Jaka jest różnica w wyniku leczenia pomiędzy tymi dwoma grupami? Gdy różnica jest istotna i na korzyść grupy stosującej nowy lek, to wtedy możemy mówić o jego skuteczności. Podobnie jest ze szkoleniami. W szkoleniach nie należy się kierować jedynie intuicją i doświadczeniem – choćby nie wiem jak dużym – pojedynczej osoby, czyli trenera. Firma Delta Training swoje rozwiązania szkoleniowe opiera na wnioskach z badań eksperymentalnych oraz doświadczeniu rynkowemu.

Szkolenia zamknięte dla pracowników

Wybierając firmę szkoleniową zwróć uwagę, czy treść ćwiczeń, zawartość programu szkoleniowego jest dopasowana do specyfiki firmy. Trener na sali szkoleniowej powinien znać nazwy produktów i usług firmy, strukturę organizacyjną, mieć orientację w branży klienta. Dlatego tak istotny jest etap przygotowań do szkolenia. Jeśli trener prowadzi szkolenie dla klienta np. z branży logistycznej, to nie musi mieć wieloletniego doświadczenia pracy w tej branży. Najważniejsze jest, czy firma szkoleniowa posiada odpowiednie procedury. Mechanizmy działania określonych narzędzi szkoleniowych jest uniwersalna i skuteczna niezależnie od branży.

Sprawdź rekomendacje

Dodatkowo warto poprosić firmę o referencje od innych klientów. Jak firma sprawdziła się w trakcie realizacji wcześniejszych projektów. Co było jej silną stroną. Jak zadbała o doświadczenia klienta przed szkoleniem i po nim. Firma Delta Training posiada listy rekomendacyjne od najbardziej wymagających firm na rynku: międzynarodowych korporacji, ale i z sektora publicznego, czy NGO-sów. Firma działa na rynku nieprzerwanie od ponad 10 lat i od samego początku specjalizuje się w szkoleniach szytych na miarę dla firm, w szkoleniach zamkniętych. Firma prowadzi m.in. szkolenia sprzedażowe, szkolenia menedżerskie, szkolenia z obszaru rozwoju efektywności osobistej.

autor/źródło: deltatraining.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie