Informacje26 czerwca 2007, 00:00,

Ogólnopolski Turniej Rycerski w Piasecznie o Złote Jajo

Dawno, dawno temu..., a może nie tak całkiem dawno, gdzieś blisko, bo w naszym mieście słychać było chrzęst zbroi i zgrzyt stali, świst strzał i śmiechy niewiast w akompaniamencie muzyki dawnej. Tych, co nie wiedzą informuję, że 23 i 24 czerwca 2007 roku odbył się w Piasecznie Turniej Rycerski o Złote Jajo, który był połączony z Piaseczyńskimi Teatraliami Sobótkowymi. Na turniej rycerski do Piaseczna przybyli rycerze z całej Polski.

Ogólnopolski Turniej Rycerski w Piasecznie o Złote Jajo - zdjęcia rok 2007
kliknij aby powiększyć

Podczas dwu dniowego Turnieju Rycerskiego w Piasecznie można było podziwiać turniej: tańca, bojowy konny, łuczniczy, rzut włócznią, zapaśniczy i wiele innych rycerskich konkurencji przygotowanych przez organizatorów. Oprócz tego można było uczestniczyć w jarmarku i animacjach średniowiecznych. Jednym słowem dwa dni pełne wrażeń. Poniżej przedstawiam listę zwycięzców, którą podał Artur Brzychcy z Piaseczyńskiego Stowarzyszenia Rycerskiego Eodem Tempore na Forum Rekreacji Historycznych: freha.pl

Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach Turnieju Rycerskiego:
Turniej rzutu włócznią - Tybald z Ciechanowa
Turniej łuczniczy - Dorian Stalowy Liść
Turniej zapaśniczy - Mistrz Jaan Circus Maximus
Turniej tańców - Alta Danca
Turniej Strojów - Sowa, Zibi i jaśnie oświeceni państwo Olczaki z Prywatnej ChvR
Turniej Konny - Smocza Kompania
Turniej Bojowy Punktówka - Piotr Zacharski Routiers
Turniej Bojowy Minutówka - Borschwitz - Prywatna Chorągiew von Reil

I ja tam byłem, soki owocowe i inne napoje (bezalkoholowe) piłem ;) Oczywiście nie brałem udziału w turnieju, ale udało mi się w niedziele podziwiać walki rycerzy i turniej zapaśniczy. Zrobiłem kilkanaście zdjęć, ale tylko kilka udostępniłem na podstronie: zdjęcia Turniej Rycerski w Piasecznie. Inne zdjęcia możecie obejrzeć również na stronie: link, do których adres znalazłem na wyżej wspomnianym forum freha.pl

Jeżeli byliście na Piaseczyńskich Teatraliach Sobótkowych i/lub Turnieju Rycerskim w Piasecznie - robiliście własne zdjęcia, które chcielibyście udostępnić mieszkańcom naszego regionu i nie tylko, to prosimy o informację na maila: info@powiat-piaseczynski.info Jeżeli macie swoją galerię zdjęć udostępnioną w internecie, to prosimy o napisanie w komentarzu pod informacją - adresu do galerii, aby inni również mogli je obejrzeć. Dziękujemy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje20 czerwca 2007, 00:00,

Pędziwiatr nocna wycieczka w Noc Świętojańską do Czerska

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem celem wycieczki jest nocna wyprawa rowerowa do Czerska, by wraz z Bractwem Rycerskim w ruinach zamku spędzić tę najkrótszą w roku noc. Wycieczka w Noc Świętojańską odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2007 roku.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

W planach nocnej wycieczki jest ognisko na zamku w Czersku, tak więc organizatorzy wycieczki proszą o zabranie kiełbasek i czegoś na ząb. Osoby zainteresowane wycieczką z Pędziwiatrem spotykają się w sobotę 23 czerwca 2007 roku, o godzinie 22:00 przed budynkiem GOSiR Piaseczno, przy ulicy Sikorskiego. Organizatorami nocnej wycieczki jest KTR Pędziwiatr, oraz PTTK Piaseczno.

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno