Informacje12 września 2008, 00:00,

Ognisko integracyjne mieszkańców miejscowości Jastrzębie

Drodzy Jastrzębiacy! żyjemy w jednej wsi a się nie znamy. Najwyższy czas to zmienić. W tym celu, w imieniu rady sołeckiej i własnym zapraszam wszystkich Jastrzębiaków dużych i małych, starych i młodych na spotkanie przy ognisku, które odbędzie się w najbliższą sobotę 13 września 2008 roku o godz. 16:00 na działce położonej przy ul. Ptaków Leśnych 54, Jastrzębie.

W Jastrzębiu mieszka artystka, która pięknie haftuje i maluje. Pokażemy jej prace. Każdy z nas hoduje na swojej działce kwiaty, owoce lub warzywa przynieście proszę najładniejszy okaz i weźcie udział w konkursie z nagrodami. Każdy posiada też w domu przedmioty nowe lub prawie nowe, z którymi nie wie, co zrobić a szkoda je wyrzucić jakieś wazoniki, świeczniki, książki, zabawki, szaliki i inne drobne przedmioty. Przynieście je proszę a urządzimy pchli targ i będziemy je sprzedawać za symboliczną złotówkę. Uzyskane pieniądze wydamy na wspólnie określony cel.

Dzieci niech przyniosą swoje zabawki będzie okazja do zabawy. Kochani mieszkańcy nie mamy sponsora wiec, jeśli przy ognisku chcemy coś zjeść i wypić musimy się sami o to zatroszczyć. Niech wiec każdy coś przyniesie. Do miłego spotkania. Wasz sołtys
autor/źródło: Sołtys i Rada Sołecka Jastrzębie
Tematy:Piaseczno

Informacje10 września 2008, 00:00,

Muzeum w Batiku wystawa prac Zuzanny Pryć w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie, serdecznie zapraszają w sobotę 13 września 2008 roku o godzinie 12:00, na otwarcie wystawy prac Zuzanny Pryć: MUZEUM W BATIKU. Wystawa, będzie do oglądania od 14 do 28 września 2008 roku, w sali Muzeum Regionalnego przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Muzeum jest czynne w czwartek i piątek (10:00-17:00) oraz sobota, niedziela (9:00-14:30). Serdecznie zapraszamy mieszkańców na wystawę Zuzanny Pryć.

Zuzanna Pryć wystawa Muzeum w Batiku

Zuzanna Pryć od najmłodszych lat pasjonowała się sztuką, a przede wszystkim malarstwem. Jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie zdobyła wyższe wykształcenie w kierunku: pedagogika terapeutyczna. Wiedzę w zakresie sztuki poszerzyła uczęszczając na studia podyplomowe Uniwersytetu Warszawskiego. Sztukę traktuje jako istotny element rozwoju osobowości każdego człowieka i współodczuwania z innymi. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne w zakresie technik artystycznych takich jak: ceramika, tkanina artystyczna, batik czy malowanie na jedwabiu. Prace zaprezentowane na wystawie to obrazy wykonane w bardzo mało znanej technice batiku, a także kilka prac olejnych. Batik to malarska technika dekoracji tkanin pochodząca z wyspy Jawa. Dzięki niej można uzyskać ciekawe, bardzo oryginalne i często nieoczekiwane efekty, szczególnie pod względem walorów kolorystycznych. Pod odpowiednim oświetleniem batiki przypominają efekt witrażu. Dodatkowym walorem tej techniki jest niepowtarzalność - żadnej pracy nie da się identycznie skopiować.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno