Informacje22 września 2015, 19:08,

Ogłoszony przetarg S7 Warszawa-Grójec

W piątek 18 września 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę południowego wylotu ze stolicy- trasy S7 łączącej Warszawę z Grójcem. To wiadomość, na którą czekali wszyscy mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, stojący na co dzień w korkach na ulicy Puławskiej.

Ogłoszony przetarg S7 Warszawa-Grójec

W przetargu, drogę S7 podzielono na 3 odcinki: A o długości 6,6km od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola ( z węzłami Zamienie i Lesznowola) , B o długości 14,8km od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ ( z węzłami Antoninów, Złotokłos i Tarczyn Północ), C o długości 7,9 km od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca ( Z węzłem Tarczyn Północ). Rozpisany przetarg ma wyłonić trzech wykonawców tych odcinków, którzy zobowiążą się w terminie do 37 miesięcy od daty zawarcia umowy wykonać prace projektowe, budowę oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Równocześnie, gdyby kolejne etapy trasy nie powstały w tym samym czasie, wykonawca powinien zapewnić włączenie przygotowanej przez siebie części do istniejącego już ciągu komunikacyjnego, tak, aby możliwe było korzystanie z niego w terminie wyznaczonym w przetargu.

Kiedy pojedziemy Puławską Bis? Zamknięcie przetargu nastąpi 26 października 2015 roku, a na jego rozstrzygnięcie możemy liczyć do końca 2015 roku. W ciągu 37 miesięcy wykonane zostaną planowane prace, a gotową trasą pojedziemy w 2019 roku. Na tę wiadomość czekali z niecierpliwością członkowie inicjatywy Tak dla S7, kierowcy oraz mieszkańcy południa aglomeracji warszawskiej. O drogę upominali się od ponad dwóch lat, działając w Internecie, mediach społecznościowych oraz zbierając podpisy pod petycją w sprawie przyśpieszenia budowy drogi, które w tym roku złożone zostały na ręce Wojewody Mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego. Na stronie internetowej inicjatywy działał licznik, odliczający dni pomiędzy expose Pani Premier Ewy Kopacz a zapowiadanym przetargiem na budowę S7. Od obietnicy Pani Premier do ogłoszenia przetargu minęło 352 dni.

Więcej informacji: www.takdlas7.pl , https://www.facebook.com/TAK.DLA.S7

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=6334
Informacje26 września 2015, 17:00,

Józef Wilkoń W 85 lat dookoła świata - wystawa prac Józefa Wilkonia w Piasecznie

26 września 2015 roku zapraszamy na wernisaż wystawy prac Józefa Wilkonia, połączony z nadaniem artyście tytułu Honorowego Obywatela Gminy Piaseczno. Wystawa pn.: Józef Wilkoń. W 85 lat dookoła świata, nawiązuje wprost do 85. rocznicy urodzin wybitnego artysty. Stanowi też wspaniałą okazję do uhonorowania Wilkonia godnością Honorowego Obywatela Gminy Piaseczno, nadaną przez Radę Miejską na sesji 26 sierpnia 2015 r.

JÓZEF WILKOŃ W 85 LAT DOOKOŁA ŚWIATA - WYSTAWA PRAC JÓZEFA WILKONIA

Uroczystość na piaseczyńskim rynku rozpocznie się o godzinie 17.00 wręczeniem artyście medalu oraz dyplomu Honorowego Obywatela Gminy Piaseczno przez Burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa. Następnie Józef Wilkoń oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza złożą podpisy w księdze pamiątkowej honorowych obywateli.

Prace artysty będą wystawione w kilku miejscach. Wystawę rzeźb oglądać będzie można na miejskim rynku (do 11 października). Do 18 października dostępna będzie zaś wystawa dzieł malarskich z różnych okresów twórczości prezentowana w Galerii Przystanek, oraz wystawa posterowa na rynku, dotycząca książek zilustrowanych przez artystę.

JÓZEF WILKOŃ W 85 LAT DOOKOŁA ŚWIATA - WYSTAWA PRAC JÓZEFA WILKONIA

Zwieńczeniem uroczystości będzie poczęstunek trzypiętrowym tortem, ufundowanym dla artysty przez Gminę Piaseczno.

Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu wystawy będzie „Biblioteczna Wilkoniada” - warsztaty plastyczne dla dzieci (6-9 lat) przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Piasecznie. Odbędą się one na rynku w godz. 15.00 – 17.00, a związane będą z twórczością Józefa Wilkonia. Od godziny 15.00 prowadzona będzie przez Fundację Arka im. Józefa Wilkonia sprzedaż książek ilustrowanych przez artystę.

Będzie to już czwarta wystawa prac Józefa Wilkonia organizowana przez piaseczyńskie Centrum Kultury.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019