Informacje9 marca 2018, 18:48,

Oficjalnie otwarty wiadukt Aleja Kalin - Świętojańska dwukierunkowa

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno poinformował, że wiadukt na Alei Kalin został w końcu oficjalnie otwarty! Pamiętajcie, że w związku z tym przywrócona została stała organizacja ruchu i ul. Świętojańska w Piasecznie z powrotem jest drogą dwukierunkową.

Wiadukt Aleja Kalin - foto: Marcin Borkowski

Informacje15 marca 2018, 16:00,

Wspólnie działamy Górę Kalwarię zmieniamy - Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018 w Górze Kalwarii

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w projekcie pt.: "Wspólnie działamy, Górę zmieniamy". Do rozdysponowania są 22 tysiące złotych. Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii został beneficjentem programu „Dom Kultury+. Inicjatywy lokalne 2018”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. W ramach projektu „Wspólnie działamy, Górę zmieniamy” 15 marca 2018 roku (czwartek) o godz. 17.00 w pracowni plastycznej w Górze Kalwarii (ul. Pijarska 40) odbędzie się spotkanie informacyjne na temat przedsięwzięcia. Zapraszamy zarówno osoby, które są aktywne społecznie, jak i wszystkich chcących taką aktywność podjąć.

WSPÓLNIE DZIAŁAMY GÓRĘ KALWARIĘ ZMIENIAMY - DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2018

W dalszej kolejności odbędą się konsultacje, dzięki którym powstanie diagnoza społeczna. Mieszkańcy będą się nią mogli posiłkować podczas kolejnego etapu – zgłaszania inicjatyw lokalnych. Na realizację wybranych propozycji Narodowe Centrum Kultury przeznaczyło 22 tys. zł. Dodatkowych informacji udziela Piotr Milewski z Ośrodka Kultury – tel. 506 788 690, p.milewski@kulturagk.pl