Informacje12 sierpnia 2014, 08:00,

Oficjalne otwarcie przeprawy promowej łączącej Gassy z Karczewem

We wtorek 12 sierpnia 2014 roku o godz. 14.00, nastąpi oficjalne uruchomienie przeprawy promowej łączącej Gassy z Karczewem. Przecięcia wstęgi dokonają burmistrzowie obu połączonych gmin – Kazimierz Jańczuk i Władysław Łokietek. Prom będzie kursował codziennie w godz. od 6.00 do 20.00 (w weekendy od godz. 9.00 do 20.00) od wiosny do jesieni. Jednorazowo może zabrać na pokład 30 osób i 6 samochodów osobowych. Będzie można przewozić nim także rowery. Właściciel zapowiada, że prom będzie pływał tyle razy w ciągu dnia, ile razy znajdą się na to chętni.

Oficjalne otwarcie przeprawy promowej łączącej Gassy z Karczewem

Przeprawa promowa nie tylko skróci drogę między miejscowościami po obu stronach rzeki, ale także przyczyni się do rozwoju turystyki – prognozuje właściciel promu Jacek Jopowicz. – Spotykam się z samymi entuzjastycznymi opiniami na temat przywrócenia przeprawy promowej w Gassach – dodaje. Do tej pory, chociaż obie gminy w prostej linii dzielą zaledwie ok. 2 km, aby przedostać się na drugą stronę Wisły mieszkańcy mieli do wyboru most Siekierkowski (ponad 20 km) lub most w Górze Kalwarii (15 km). Prom ma znacznie ułatwić dojazd do Karczewa czy Otwocka. Warto przypomnieć, że przeprawa w Gassach ma wielowiekową tradycję. Zlikwidowano ją w latach 60.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie