Informacje17 czerwca 2016, 19:00,

OFF-spring Festival Piaseczno 2016

W dniach 17-19 czerwca 2016 roku odbędzie się OFF-spring Festival Piaseczno 2016. Będzie to festiwal poświęcony sztuce ulicy – spektakle plenerowe, parady, koncerty, Akcja Ulica - pokaz talentów - skwery, place i ulice miasta od fotografii, filmu, plastyki, po teatr, performance i muzykę. Podczas festiwalu zobaczymy między innymi koncert Karoliny Czarneckiej, spektakle teatrów Fuzja i Sztuka Ciała, happeningi i prezentacje w wykonaniu uczniów Centrum Kultury, pokazy taneczne. OFF-spring Festival na fb: facebook.com/offspringfestival

OFF-SPRING FESTIVAL PIASECZNO 2016

Program OFF-spring Festival Piaseczno:
12.06.2016 – NIEDZIELA - ZAPOWIEDŹ FESTIWALU

19:00- mezzo forte czyli "Fryderyk i Spółka" – kawiarnia Fryderyk
17 – 19.06 „Sztuka w obiektywie” – wystawa laureatów konkursu fotograficznego – Rynek

17.06.2016 – PIĄTEK
20:30 – koncert Karolina Czarnecka z zespołem – Rynek
21:45 – Pokaz Teatru Ognia Circus Maximus – Rynek
22:00 – spektakl „Ożenek” Polsko- Turecki Teatr Cieni Ka – Zakątek Kultura

18.06.2016 – SOBOTA
12:00 – 16:00 Akacja Ulica – „Żywioły”:
12:00 – 16:00 Plener Malarski -park miejski , prowadzą instruktorzy Przystanku Kultura
13.00 – 15.00 Aktywnie- Kreatywnie - Żywiołowo
Ogródek Jordanowski, al. Róż - pomiędzy przedszkolem, a Gimnazjum nr 1
W programie prowadzonym przez instruktorów Przystanku Kultura: joga, taniec, aerobik, zabawy plastyczno-kreatywne, „Naukowe Żywioły i inne eksperymenty” (Akademia Piaseczno), ”Glottozabawy dla najmłodszych” (Magdalena Wojewoda)
12:00 – platformy Muzo-Dynamiczne:
- forte czyli "Odjazdowa Orkiestra Dęta"
- fortissimo czyli "Odjazdowi Perkusiści" (przejazd ulicami miasta na Górki Szymona)
16:00 - mezzo piano czyli "Ogródek Bardów" – ogródek Kawiarni Fryderyk
20:30 - spektakl „Pokój” Teatr Snów Rynek
21:30 – Parada Uliczna Teatr Fuzja – Rynek
22:00 – spektakl „ Blackout” Teatr Fuzja – Parking Miejski

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

19.06.2016 - NIEDZIELA
12:15 - spektakl dla dzieci „Ważne sprawy” Teatr Fundacja Sztuka Ciała - Rynek
19:30 - piano czyli "Zakątek z Bajkami" – koncert – Zakątek Kultura
20:45 - "Kobieta Kalendarz #1 Ekspozycja” Instalacja teatralna – Fundacja Sztuka Ciała i Sambor Dudziński - rynek
22:00 – "The 6th Step" spektakl teatru tańca - Grawitacja Dance Academy – Parking Miejski
22:30 – OFF-spring mówi– film rejestrujący happeningi poprzedzające festiwal – Parking Miejski

Informacje24 maja 2016, 08:00,

Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich Finał na Zamku Czersk

Gmina Góra Kalwaria bierze udział w Turnieju Miast na szlaku Książąt Mazowieckich. Jest to cykl turniejów, które odbywać się będą w wyjątkowej scenerii od maja do września 2016 r. Zawody dostarczą nietuzinkowych emocji zarówno widzom jak i uczestnikom. Podczas każdej z imprez turniejowych będą toczyć się dwie rywalizacje. Pierwsza – dla zespołów z poszczególnych mazowieckich miejscowości, druga – otwarta dla wszystkich chętnych osób, które zgłoszą się do Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich.

TURNIEJ MIAST NA SZLAKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH FINAŁ NA ZAMKU CZERSK

Turniej Miast to walka o tytuł stolicy księstwa mazowieckiego

W pierwszej rywalizacji przedstawiciele mazowieckich miejscowości zmierzą się w konkurencjach stylizowanych na średniowieczne rywalizując zarówno na czas jak i w walce bezpośredniej. Punkty zdobyte w każdych zawodach będą się liczyłydo punktacji ogólnej. Zwycięzca całego cyklu turniejowego zostanie nagrodzony tytułem Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD. 2016.

To już 3 edycja Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. W pierwszych zawodach, które zostały rozegrane w 2012 roku w Łomży zwyciężyły Sanniki. W dwóch kolejnych zawodach wygrał Zakroczym i to miasto wystartuje w tegorocznej edycji Turnieju Miast jako obrońca tytułu Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Otwarta rywalizacja, w którejkażdy może spróbować swoich sił

W drugiej rywalizacjibędą mogli wystartować wszyscy, którzy chcą poczuć dreszcz emocji i ducha rywalizacji (zarówno pojedyncze osoby, jak i 3-osobowe zespoły). W poszczególnych zawodach konkurencje będąróżniły się od siebie. Będziemożna np.:zmierzyćsię z rycerzem na równoważni, sprawdzić swoją siłętrzymając jak najdłużej miecz w górze, wystartować w „Taniej okowicie”, sprawdzić swoją szybkość i równowagę w biegu... Zgłoszenia na: www.Turnieje.org

ZAMEK W CZERSKU Z LOTU PTAKA

Harmonogram Turnieju Miast na szlaku Książąt Mazowiecki AD 2016
14 maja 2016, godz. 10.30 – Liw – inauguracja cyklu Turnieju Miast na zamku Książąt Mazowieckich (Liw, ul. Batorego 2)
21 maja 2016, godz. 12.00 – Przasnysz - 2 zawody Turnieju Miast podczas Jarmarku Staropolskiego (Przasnysz, Rynek)
2 lipca 2016 – Sanniki – 3 zawody Turnieju Miast w Parku Pałacowym (Sanniki, ul. Warszawska 142)
23 lipca 2016 – Ostrów Mazowiecka – 4 zawody Turnieju Miast w Grodzie Książąt Mazowieckich (Ostrów Maz., ul. Różańska 2)
20 sierpnia - Warka – 5 zawody Turnieju Miast w Parku na Winiarach koło Muzeum Kazimierza Pułaskiego (Warka, ul. 24)
4 września 2016 – Zwoleń – 6 zawody Turnieju Miast nad zalewem na rzece Zwoleńce
10 września 2016 – Czersk – Wielki Finał Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich (Czersk, Zamek Książąt Mazowieckich)
4 października 2016 – Wielka Gala na zakończenie Turnieju Miast w Warszawie.