Informacje12 lipca 2018, 18:00,

OFERTA WARSZAWA+ W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Znamy szczegóły wprowadzenia od 1 września 2018 roku obniżonych cen biletów okresowych ZTM dzięki dofinansowaniu Gminy Piaseczno. Od dłuższego czasu gmina prowadziła z władzami stolicy rozmowy na temat przesunięcia pierwszej strefy biletowej do centrum Piaseczna, co okazało się jednak trudne do realizacji ze względu na wspólny bilet kolejowy oraz wysokie koszty takiej operacji. Udało się jednak osiągnąć kompromis i przekonać Warszawę do modyfikacji ich oferty Warszawa+ , która pozwala osiągnąć podobne korzyści dla mieszkańców a jest przy tym znacznie tańsza dla samorządu. – ZTM zaproponował nam trzy warianty dofinansowania systemu, a my wybraliśmy najbardziej optymalny z punktu widzenia pasażerów. Przystaliśmy na najwyższy poziom dofinansowania, dzięki czemu mieszkańcy za bilety 30. I 90. dniowe zapłacą praktycznie tyle jak za pierwszą strefę – mówi burmistrz Zdzisław Lis.

OFERTA WARSZAWA+ W PIASECZNIE

Dla mieszkańca oznacza to następujące ulgi:
- przy zakupie biletu 30 dniowego na 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 20 zł, na bilet normalny 40 zł
- przy zakupie biletu 30 dniowego na 1 i 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 30 zł, na bilet normalny 60 zł
- przy zakupie biletu 90 dniowego na 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 35 zł, na bilet normalny 70 zł
- przy zakupie biletu 90 dniowego na 1 i 2 strefę – zniżka na bilet ulgowy wynosi 65 zł, na bilet normalny 130 zł.

Na sesji Rady Miejskiej 4 lipca 2018 r. piaseczyńscy radni podjęli uchwałę upoważniającą burmistrza do podpisania z Warszawą porozumienia na wynegocjowanych warunkach. Porozumienie powinno zostać podpisane w najbliższych dniach.

– Cieszę się, że wykonujemy kolejny krok w kierunku wprowadzenia nowych, korzystniejszych zasad korzystania z komunikacji miejskiej. Mam nadzieję, że niższe koszty zakupu biletów podniosą atrakcyjność komunikacji publicznej i zmniejszą choć trochę ruch na naszych drogach. To może zarówno przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście, jak i wpłynąć korzystnie na domowe budżety mieszkańców Piaseczna – mówił 4 lipca podczas sesji zatwierdzającej porozumienie z Warszawą I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz.

Z oferty Warszawa+ będą mogli skorzystać jedynie mieszkańcy gminy, którzy posiadają Piaseczyńską Kartę Mieszkańca lub nową Piaseczyńską Kartę Dużej Rodziny, która już w sierpniu dostępna będzie na nowym nośniku Biletu Metropolitalnego.

Dla kogo Karta

Karta Mieszkańca wydawana jest mieszkańcom gminy Piaseczno, rozliczającym podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. W imieniu osoby poniżej 18 roku życia wniosek składa rodzic lub opiekun prawny.

Karta Mieszkańca jest dokumentem imiennym (spersonalizowanym) i może posługiwać się nią wyłącznie osoba, której dane zostały zapisane na karcie. Karta wydawana jest bezpłatnie.

Wymagane dokumenty

Podczas składania wniosku osoby zameldowane w gminie Piaseczno okazują dokument tożsamości, oświadczają, że rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie, i załączają swoją fotografię (możliwe jest również wykonanie fotografii na miejscu).

Osoby niezameldowane w gminie Piaseczno podczas składania wniosku okazują dodatkowo pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT za ostatni rok rozliczeniowy, a w przypadku rozliczania się przez Internet pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT oraz wydrukowane UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru).

Wnioskodawcy, którzy zamieszkali na terenie gminy Piaseczno w roku kalendarzowym złożenia wniosku, zamiast pierwszej strony formularza PIT okazują formularz ZAP-3 z widocznym potwierdzeniem jego wpływu do Urzędu Skarbowego w Piasecznie

Wniosek o wydanie karty można również złożyć on-line wypełniając wniosek na www.karta.piaseczno.eu. Obsługę kart prowadzi Referat Obsługi Karty Mieszkańca Urzędu Miasta I Gminy Piaseczno, ul. Puławska 5, tel. 22 726 80 43, karta@piaseczno.eu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 lipca 2018, 11:13,

Przystanek Zalesie nr 99 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przystanek Zalesie to regularnie wydawana gazetka sołecka. Ukazuje się od maja 2008 roku jako miesięcznik w nakładzie papierowym w standardowej ilości 700 szt. Jej podstawowym celem jest informowanie lokalnej społeczności o działaniach podstawowego szczebla samorządu czyli Rady Sołeckiej i inicjatywach społeczno - kulturalnych podejmowanych w Zalesiu Górnym i sąsiednich miejscowościach.

PRZYSTANEK ZALESIE - GAZETA SOŁECKA ZALESIE GÓRNE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Najnowszy numer gazety Przystanek Zalesie: przystanek-zalesie-99.pdf. Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.

Drodzy Czytelnicy, Małymi krokami zbliżamy się do wakacji, czasu urlopów i zasłużonego wypoczynku. W tym czasie zespół redakcyjny „Przystanku Zalesie” również będzie wypoczywał, po to aby we wrześniu ruszyć ze zdwojoną siłą. Podczas Święta Pieczonego Ziemniaka (9 września) odbędzie się uroczysty jubileusz – 10-lecie naszej gazetki oraz wydamy już setny numer Przystanku. Z tej okazji chciałabym serdecznie zaprosić Państwa do nadsyłania wspomnień, refleksji, ciekawych zdjęć, które warto zamieścić w kolejnych numerach naszej gazetki. Materiały należy przesłać na adres e-mail: magda.kaminska85@wp.pl Jest również możliwość dostarczenia materiałów w wersji papierowej po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 729 148 683. Magda Kamińska – redaktor „Przystanku Zalesie”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie