Informacje6 grudnia 2015, 12:00,

Odwiedź fabrykę Świętego Mikołaja

Oryginalne ozdoby choinkowe, własnoręcznie dekorowane pierniki czy świąteczne czapki Mikołaja – te i wiele innych rzeczy stworzą najmłodsi goście Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. W najbliższą niedzielę w fabryce Mikołaja maluchy będą mogły puścić wodze fantazji i wspólnie ze Śnieżynkami wyczarować świąteczne dekoracje. Wstęp wolny!

ODWIEDŹ FABRYKĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Święta coraz bliżej, więc Mikołaj ma na głowie sporo obowiązków. Chętnie skorzysta z pomocy maluchów, które w niedzielę 6 grudnia odwiedzą jego fabrykę w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Przy specjalnych stanowiskach najmłodsi będą mogli wspólnie z brodaczem oraz Śnieżynkami stworzyć oryginalne zabawki świąteczne. Z papieru i styropianu powstaną między innymi delikatne aniołki. W pracowni bombek będzie zaś można wyczarować kolorowe ozdoby choinkowe, które maluchy własnoręcznie udekorują. Spotkanie ze Świętym Mikołajem będzie również okazją do wykonania piernikowych dekoracji oraz mikołajkowych czapek.

ODWIEDŹ FABRYKĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Kreatywne zajęcia w fabryce Świętego Mikołaja odbędą się w niedzielę 6 grudnia 2015 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają do godziny 18.00. Udział w zabawie jest bezpłatny!

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=135
Informacje5 grudnia 2015, 09:00,

Mikołajkowy wyścig psich zaprzęgów

Jeden z największych wyścigów psów zaprzęgowych na terenie Mazowsza odbędzie się 5 grudnia w Runowie. Uczestnikami imprezy będą zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, którzy rywalizować będą w kategoriach Nordic Walking, bieg z psem, jazda na rowerze z psem oraz w tradycyjnej jeździe na wózkach do psich zaprzęgów. Zawodnicy wyruszą o godz. 12.00 z Parku Adrenaliny i Westernu Runów w trasę wyznaczoną duktami okolicznych lasów.

MIKOŁAJKOWY WYŚCIG PSICH ZAPRZĘGÓW

Na miejsce widowiskowego wyścigu będzie można dojechać Piaseczyńsko-Grójecką Kolejką Wąskotorową. Pociąg ruszy ze stacji w Piasecznie o godz. 11.00, bilety rezerwować można poprzez stronę www.kolejka-piaseczno.pl – Imprezę poprowadzi guru polskich wyścigów psów zaprzęgowych Radosław Ekwiński, specjalista od psich problemów i maszer. Za merytoryczne przygotowanie imprezy odpowiadać będzie Hodowla Psów Zaprzęgowych z Klanu Wydry oraz Takuna – informuje organizator wydarzenia Sebastian Habas z Parku Adrenaliny i Westernu Runów. – Wstęp na imprezę jest bezpłatny – dodaje.

W trakcie dnia przewidziane zostały konkurencje zarówno dla profesjonalistów, jak i dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tym ciekawym sportem. Chętni mogą zapisać się na canicross, czyli bieg z psem na smyczy, oraz spróbować bikejoringu – jazdy na rowerze ciągniętym przez psa. Fanów „marszu z kijkami”, czyli Nordic Walking, też nie może zabraknąć. Start tej konkurencji przewidziano na godz. 13.00. Opieką fizjoterapeutyczną dla uczestników marszu zajmą się instruktorzy z Gabrytm oraz Fundacji Żyj Aktywnie Po 50-tce. Na miejscu dostępna będzie limitowana ilość kijków do wypożyczenia.

Dla najmłodszych przewidziane zostały zabawy zarówno na świeżym powietrzu, jak i pod dachem, w tym rzuty kapeluszem na rogi bawoła, rzuty lassem, szukanie złota, indiańska ścieżka, słuchanie indiańskich opowiadań oraz wiele innych. Troszkę starsi uczestnicy sprawdzą się w walce farmerów, Apaczów, rzutach podkową, piłowaniu piłą „moja-twoja”, wbijaniu gwoździ lewą ręką itp. Celne oko z pewnością przyda się przy strzelaniu z winchestera, z łuku czy z procy.

Na głównym placu miasteczka westernowego będzie można obejrzeć tradycyjną drezynę ręczną, a na stacji, 200 metrów od miejsca wyścigów, będzie stać kolejka wąskotorowa, którą ma przyjechać Święty Mikołaj. Spotkanie z nim zaplanowane jest na godz. 12.30. Równolegle do prowadzonych atrakcji przez cały dzień będą dostępne różne dodatkowo płatne opcje, jak np. oprowadzanie na koniu, wybijanie monet metodą tradycyjną, wykonywanie pamiątkowych listów gończych, banknotów i buttonsów z własną podobizną i nie tylko.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019