Informacje20 maja 2017, 14:00,

Odstresuj się w Górze Kalwarii

20 maja 2017 roku o godz. 16.00 odbędzie się festiwal Odstresuj się w Górze Kalwarii. Miejsce: Rynek Miejski, Góra Kalwaria.

ODSTRESUJ SIĘ W GÓRZE KALWARII

Odstresuj się - to festiwal, podczas którego każdy może pozbyć się złych emocji i frustracji, rzucając talerzem o podłoże. Tłuczenie talerzy odbywać się będzie tylko w wyznaczonej do tego celu strefie i tylko pod nadzorem organizatorów. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy nie mogą wnosić na teren wydarzenia własnych przedmiotów do stłuczenia. Organizatorzy zapewniają okulary ochronne i zalecają do ubrania się w spodnie z długimi nogawkami i zakryte buty. Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Informacje28 maja 2017, 10:30,

1. Piaseczyńskie Dyktando które odczyta Krystyna Czubówna

28 maja 2017 roku odbędzie się 1. Piaseczyńskie Dyktando, które odczyta znana lektorka i dziennikarka Krystyna Czubówna. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja 2017 r. W dyktandzie mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy Gminy Piaseczno. Zaplanowano dwie kategorie wiekowe: osoby do lat 18 rozpoczną pisanie o godz. 11.00 a starsi o godz. 12.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Udział jest bezpłatny a liczba uczestników ograniczona.

1. PIASECZYŃSKIE DYKTANDO KTÓRE ODCZYTA KRYSTYNA CZUBÓWNA

Zgłoszenia udziału w dyktandzie można dokonać wypełniając internetowy formularz rejestracyjny (dostępny też na stronie miejskiej biblioteki www.biblioteka-piaseczno.pl) lub dostarczając wypełniony formularz rejestracyjny (plik .pdf) do recepcji Przystanku Kultura w Piasecznie przy Pl. Piłsudskiego 9.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Piaseczno oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno. Partnerem jest Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno.

DO POBRANIA: Regulamin I Piaseczyńskiego Dyktanda

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie