Informacje23 stycznia 2013, 00:00,

ODŚNIEżAJMY DACHY PO OPADACH ŚNIEGU

W związku z utrzymywaniem się intensywnych opadów śniegu, apeluję do właścicieli i zarządców nieruchomości o regularne odśnieżanie dachów oraz usuwanie zwisających sopli. Obciążone dachy stanowią zagrożenie nie tylko dla osób znajdujących się w budynku, ale także przypadkowych przechodniów. Szczególną uwagę należy skupić na dachach płaskich, o małym kącie nachylenia lub powierzchni powyżej 1000 m², a także budynkach o powierzchni zabudowy powyżej 2000 m² (hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny).

ODŚNIEżAJMY DACHY PO INTENSYWNYCH OPADACH ŚNIEGU

Przypominam również, że za stan techniczny obiektów budowlanych odpowiadają właściciele lub zarządcy budynków. Za niedopełnienie obowiązku usuwania z dachów nadmiernych opadów śniegu oraz sopli grożą kary przewidziane prawem budowlanym - od grzywny do pozbawienia wolności. Ewentualne przypadki zaniedbań należy zgłaszać do powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego.

ODŚNIEżAJMY DACHY PO INTENSYWNYCH OPADACH ŚNIEGU
autor/źródło: Dariusz Piątek - wicewojewoda mazowiecki (www.mazowieckie.pl)
Tematy:

Informacje23 stycznia 2013, 00:00,

TEATRALIA spektakle grup teatralnych KDK

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców na TEATRALIA w Konstancinie, które odbędą się w najbliższy czwartek 24 stycznia 2013 roku o godz. 18.00. Miejsce: KDK przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. W trakcie teatralii wystąpi: dziecięca grupa teatralna Teatrzyki, młodzieżowa grupa teatralna Miniatura, oraz Grupa dorosłych uczestników. Zapraszamy na spektakle grup teatralnych KDK.

TEATRALIA SPEKTAKLE GRUP TEATRALNYCH KDK

Teatrzaki - dziecięca grupa teatralna przedstawi I scenę spektaklu Ciuciubabka – scenariusz Ewa Cielesz. Do bawiących się na podwórku dzieci dołącza chłopiec, któremu obce są wszelkie zasady dobrego wychowania. Podczas zabawy w ciuciubabkę chłopiec nagle znika w tajemniczy sposób.

Miniatura - młodzieżowa grupa teatralna przedstawi komedię pt. Cioteczka - scenariusz Ewa Cielesz. Do dużej rodziny przybywa pozbawiona opieki, trochę niespełna rozumu cioteczka. Rodzina przyjmuje ją niechętnie pod swój dach, tym bardziej, że jest to jeszcze jedna osoba do wyżywienia w domu, w którym się nie przelewa. Cioteczka jednak tak uatrakcyjnia życie członkom rodziny, że nie chcą słyszeć o jej wyjeździe, który zbliża się nieuchronnie.

Grupa dorosłych uczestników przedstawi spektakl pt. Koniec świata – scenariusz Ewa Cielesz. Komedia ukazująca skutki spełnienia marzenia bycia kimś innym niż dotąd w przeciętnym związku małżeńskim.

TEATRALIA SPEKTAKLE GRUP TEATRALNYCH KDK
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna