Informacje18 maja 2018, 17:00,

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie Niepodległości


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego zaprasza na uroczystość upamiętnienia ostatniej drogi Marszałka Józefa Piłsudskiego na Wawel. 18 maja 2018 roku o godz. 19.00, pragnąc upamiętnić głównego architekta odrodzonej Rzeczypospolitej – Naczelnika Państwa i Wodza Naczelnego Marszałka Józefa Piłsudskiego, odsłonięta zostanie tablica na kamieniu pamiątkowym obok stacji kolejowej w Zalesiu Górnym.

ODSŁONIĘCIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

– Na uroczystość zaprosiliśmy jego wnuki oraz potomków żołnierzy – mieszkańców Zalesia. Na co najmniej kolejne 100 lat zakopiemy również specjalną kapsułę z nazwiskami osób, które wezmą udział w zbiórce funduszy na ten cel i w uroczystości. Dziękujemy za włączenie się w organizację uroczystości Panu Nadleśniczemu Sławomirowi Mydłowskiemu i leśnikom Nadleśnictwa Chojnów, Pani Dyrektor Marcie Blauth i młodzieży Szkoły Podstawowej oraz harcerzom i harcerkom ze szczepu „Watra”. Oprawę graficzną tradycyjnie zapewnia Studio Furia. Zapraszamy wszystkich na ognisko z pieśniami legionowymi oraz pokaz filmowy – piszą w ulotce o uroczystości Ewa Kozłowska i Grzegorz Nowik ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ODSŁONIĘCIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 maja 2018, 08:00,

Z wizytą u królowej polskich rzek - nie siedź w domu Chodź na rower


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

6 maja 2018 roku odbędzie się pierwsza wycieczka szóstej już edycji Chodź na rower. Na początek sezonu do pokonania będzie trasa około 40 km pn.: Z wizytą u królowej polskich rzek. Tradycyjnie widzimy się o godz. 10.00 na placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Z WIZYTĄ U KRÓLOWEJ POLSKICH RZEK - NIE SIEDŹ W DOMU CHODŹ NA ROWER

Podczas wycieczki rowerowej, planowana jest godzinna przerwa na odpoczynek oraz upieczenie kiełbaski. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą własnego prowiantu. Ważne jest, aby przed wycieczką odpowiednio przygotować rower tzn.: napompować koła, nasmarować łańcuch, ustawić siodełko na odpowiedniej wysokości, zakupić zapasową dętkę. Mile widziany jest również kask na głowę. Nie siedź w domu Chodź na rower.

Przewidywany czas powrotu do Piaseczna - około godziny 16.00. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Tempo jazdy rekreacyjne. Przed udziałem w wycieczce rowerowej, organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa: regulamin Chodź na rower (pdf), oraz znajdującym się na dole strony bloga organizatora: chodz-na-rower.blogspot.com. Widzimy się w najbliższą niedzielę - 6 maja na rynku w Piasecznie. Do zobaczenia!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie