Informacje29 października 2017, 10:00,

Odsłonięcie muralu w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na odsłonięcie muralu, które odbędzie się 29 października 2017 roku o godz. 11.00 Miejsce: ul. por. Białka 9 przy Stacji Kultura w Górze Kalwarii. Mural jest dziełem trojga artystów plastyków: Justyny Szeligi, Katarzyny Gągol oraz Matta Ługowskiego. Projekt powstał na bazie rysunków, prac plastycznych dzieci i młodzieży z Góry Kalwarii, które włączyły się również w jego realizację.

ODSŁONIĘCIE MURALU W GÓRZE KALWARII

Artyści prowadzący warsztaty:
JUSTYNA SZELIGA
- Magister Sztuki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalnością: Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego oraz Rysunek w Katedrze Rysunku ASP w Warszawie. Posiada na swoim koncie wiele prac z zakresu malarstwa ściennego, m.in. projekt i realizacja malowideł dla The Art Hotel Vienna, realizacja muralu na pięćdziesięciolecie PCKiSz w Ciechanowie na podstawie obrazu Bolesława Biegasa, projekt i realizacja malowideł ściennych w kościele parafialnym p.w. M.B. Szkaplerznej w Korzennej, nagroda w konkursie na projekt muralu dla Ratusza dzielnicy Rembertów w Warszawie.

KATARZYNA GĄGOL - Magister Sztuki Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie ze specjalnością Konserwacja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej, a także Magister Sztuki Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie ze specjalnością Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. Od 2013 do 2014 r. Asystentka w Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Od czerwca do listopada 2015 r. Pracownik Biura Wystaw w Domu Artysty Plastyka. Ma na swoi koncie liczne prace konserwatorskie m.in. konserwacja malarstwa ściennego w krużgankach Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, konserwacja polichromowanych drewnianych paneli i elementów rzeźbiarskich z gabinetu chińskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, konserwacja malarstwa ściennego w Muzeum Warszawskiej Pragi, konserwacja pięciu obrazów sztalugowych ze zbiorów Muzeum Miasta Warszawy, Konserwacja malarstwa ściennego w drewnianym kościele barokowym w Skomlinie (woj. Łódzkie).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ODSŁONIĘCIE MURALU W GÓRZE KALWARII

MATEUSZ ŁUGOWSKI - Magister Sztuki Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP na specjalizacji Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. Współtwórca wielu realizacji ściennych m.in. w Gościńcu Bernackich w Smołdzinie, Galerii Kolorów LIZ B.-H, muralu na fasadzie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, projektu i realizacji malowideł ściennych w kościele parafialnym p.w. M.B. Szkaplerznej w Korzennej. W 2014 roku reprezentował pracownię malarstwa ściennego warszawskiej ASP na warsztatach "IP sgraffito Sofia ve.nu.sgra." w Sofii (Bułgaria) w ramach kursu LLP-Erasmus.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tworzenia muralu: link 1 oraz link 2.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 października 2017, 15:00,

Benio w opałach - Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

29 października 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spektakl pt. Benio w opałach, który zostanie pokazany w ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem Dziecięcym. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Informacje i rezerwacja biletów pod nr. tel. 22 715 79 62. Sprzedaż biletów w pok. 101 (I piętro), lub przed przedstawieniem. Cena: 6 zł za jedno przedstawienie. Zapraszamy na Jezienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym do Tarczyna!

BENIO W OPAŁACH - JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Benio w opałach - historia dzieje się wśród tataraków, wysokich traw i lilii. Właśnie tu, choć nie wiadomo gdzie mieszka Benio - nie do końca zwykła zielona żabka. Benio nie ma rodzeństwa, a jego jedynym kompanem jest prawie księżniczka Larysa. Żabki razem żabarabują, grają na niewidzialnych instrumentach do momentu aż zmęczona Larysa chce wracać do domu. Benio pragnie zatrzymać ją za wszelką cenę, by bawiła się z nim już zawsze, tym bardziej, że w tej uroczej prawie księżniczce można się nawet zakochać...! Kiedy Benio spotyka Wodną Damę Dobrych Manier, która daje mu receptę na miłość i przyjaźń wydaje się, że za chwilę wszystko skończy się dobrze i Larysa znów zechce się bawić z upartą żabką. Niestety wszystko psuje Mucha Sio - nie taki do końca czarny charakter, która za zgodą Benia zaklina Larysę. Od tej pory rzeczywiście Larysa jak na zawołanie i jak zaczarowana robi wszystko o co poprosi Benio. Co gorsza zaklęcie działa również na dzieci. One również zaczynają robić to, co im każe Benio! Czy rzeczywiście o taką zabawę mu chodziło? Kiedy będzie miał dość i czy zatęskni za dawną Larysą? "Benio w opałach" to spektakl z mocno zaakcentowanym morałem. Uczy cierpliwości i szacunku do przyjaciół i do wszystkich rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna.

Elementy języka angielskiego:
- podstawowe czasowniki ruchu (march, walk, run, tiptoe, jump, climb, swim, ride, itp.)
- nazwy instrumentów muzycznych (piano, drums, flute, guitar, violin, trumpet, cymbals)
- zwroty grzecznościowe

Elementy interaktywne:
- nauka muzycznej powtarzanki – pokazywanki
- Żabarabam - zgadnij na czym gram” - zabawa pantomimiczna
- Echo! Cho! O! - zabawa na wszystkie głosy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie