Informacje6 września 2013, 00:00,

ODPUST PARAFIALNY W PIECZYSKACH

Parafia Narodzenia NMP w Pieczyskach zaprasza do udziału w uroczystościach jubileuszowych, które odbędą się w dzień drugiego odpustu parafialnego w Pieczyskach, w niedzielę 8 września 2013 roku podczas sumy o godz. 12.00. Mszę Świętą sprawować będzie i homilię wygłosi ks. prałat Bogusław Kowalski – proboszcz katedry Św. Floriana na Pradze w Warszawie. W modlitewnym skupieniu będzie pomagał nam chór z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu FLETNIA PANA pod dyrekcją pana Piotra Pękackiego oraz orkiestra parafialna z Prażmowa.

ODPUST PARAFIALNY W PIECZYSKACH

Po procesji eucharystycznej wszyscy uczestnicy uroczystości podzielą się poświęconym chlebem, a małe bochenki zostaną przekazane do domów osób chorych i samotnych. W części artystycznej odpustu wystąpi "Kabaret Księdza Bogusia", w którym ksiądz Kowalski przedstawi piękno chrześcijańskiej wiary za pomocą dowcipów, piosenek i skeczy. W programie odpustu wiele niespodzianek, m.in. możliwość spróbowania oryginalnych pieczyskich rogali ze świeżymi borówkami i miodu z parafialnej pasieki.
autor/źródło: ks. Mariusz Zapolski Proboszcz Parafii www.pieczyska.parafia.info.pl
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje6 września 2013, 00:00,

Zakończenie Sezonu Letniego w Konstancinie

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają na zakończenie koncertów letnich w Amfiteatrzem podczas którego odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Janusz Powolnego z udziałem zespołu wokalnego Affabre. Koncert odbędzie się 8 września 2013 roku o godz. 17:00. Miejsce: Amfiteatr Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna. W programie przeboje muzyki musicalowej, filmowej oraz popularnej. Zapraszamy do Konstancina.

ZAKOńCZENIE SEZONU LETNIEGO KONSTANCIN-JEZIORNA

Śpiewający męski sekstet AFFABRE CONCINUI (afabre konczinui) poznańscy muzycy to mistrzowie w śpiewaniu a'capella. Zespół ma w repertuarze ponad 300 utworów od klasyki, po muzykę współczesną, kończąc na wielkich światowych przebojach lat 50, 60, i 70 i właśnie takie hity zabrzmią w Amfiteatrze z towarzyszeniem orkiestry. Nazwa AFFABRE CONCINUI oznacza po łacinie idealne współbrzmienie i znakomicie pasuje do poznańskich artystów, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 30 - lecia istnienia. Więcej informacji o zespole Affabre www.affabreconcinui.com.pl Konferansjerkę poprowadzi Małgorzata Jarecka. Wstęp wolny.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna