Informacje30 maja 2009, 00:00,

Odpust Parafialny i Festyn Parafialny w Starej Iwicznej

Parafia Rzymskokatolicka p. w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej (ul. Słoneczna 7/9, Stara Iwiczna - www.duchswiety.org), ma zaszczyt zaprosić na ODPUST. Odpust Parafialny, odbędzie się w najbliższą niedzielę 31 maja 2009 roku, o godzinie 13:00. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą Odpustową, natomiast po Mszy Świętej rozpocznie się FESTYN PARAFIALNY. Na scenie wystąpi m.in. Krzysztof Krawczyk i Andrzej Rosiewicz. O godz. 16:00 zespół White Tiger, przed zgromadzoną publicznością zagra godzinny dynamiczny koncert. Oficjalna strona zespołu White Tiger: www.white-tiger.pl

White Tiger - "On-line"

Oprócz tego, będzie można posłuchać Aleksandry Błachno z zespołem i wiele innych. Organizatorzy Festynu Parafialnego, przewidzieli również: gry i konkursy dla dzieci i młodzieży, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Woli, pokazy motocyklistów, rozliczne atrakcje dla Ciała i Ducha. Impreza zostanie zakończona Apelem Jasnogórskim o godzinie 21:00. Uroczystości, odbędą się w ramach projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Zapraszam na Odpust oraz Festyn w Starej Iwicznej.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje30 maja 2009, 00:00,

DZIEń DZIECKA w Górze Kalwarii pełen gier i sportu

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria, zaprasza na imprezy przygotowane w związku z Dniem Dziecka. W niedzielę, zapraszają na boisko szkolne LO w Górze Kalwarii (Ks. Sajny 16). Niedzielna impreza odbędzie się 31 maja 2009 roku o godz. 13:00. Z kolei na sportowe emocje w poniedziałek 1 czerwca 2009 roku, zaprasza Zespół Placówek Oświatowych i Kultury Fizycznej. Obchody potrwają od 10:00 do 14:00. Wstęp wolny!

W trakcie imprezy na boisku szkolnym LO w Górze Kalwarii, będzie wiele atrakcji m.in.: warsztaty graffiti, lepienie z gliny czy gra w Zośkę. Przed sceną będzie można obejrzeć akrobatyczny pokaz monocykliczny (rowery jednokołowe). Będzie także można zobaczyć młode gwiazdy muzyki na Mini Playback Show! Na scenie swoje umiejętności taneczne zaprezentuje zespół Bartek, Dziecięcy Zespół Ludowy oraz Grawitacja - grupa tańcząca w stylu hip hop i breakdance. Nie zabraknie przedstawicieli WOPR'u, którzy umożliwią dzieciom obejrzenie sprzętu ratowniczego oraz zaprezentują techniki udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie Teatr Narwal przedstawi bajkę o złotej rybce.

Na sportowe emocje 1 czerwca 2009 r. (poniedziałek) zapraszamy na stadion miejski gdzie odbędą się zawody lekkoatletyczne, w których wezmą udział wychowankowie przedszkoli i szkół z terenu miasta i gminy Góra Kalwaria. Zawody potrwają od godziny 10.00 do 14.00. Głównym sponsorem nagród jest Hurtownia BB.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria