Zapraszamy na pełną atrakcji mikołajkową imprezę w Piasecznie. Na piaseczyński rynek wraca choinka, która zadebiutowała w zeszłym roku. Wspólnie z burmistrzem mieszkańcy zapalą na niej lampki podczas imprezy mikołajkowej 6 grudnia. Punktualnie o godz. 18.00 po wspólnym odliczaniu rozbłysną tysiącami światełek zarówno choinka, jak i nowa instalacja świetlna w kształcie fontanny, która na okres zimowy zastąpi fontannę wodną.

Odpaleniu choinki towarzyszyć będzie wiele atrakcji przygotowanych przede wszystkim pod kątem dzieci. Niecodziennym wydarzeniem będzie przyjazd Świętego Mikołaja z prawdziwymi reniferami. Zagrodę ze zwierzętami z dalekiej Laponii – gdzie dzieci będą mogły za darmo zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, które następnie otrzymają w prezencie – będzie można odwiedzać w godz. 15.00–20.00.

Dzieci mogą tego dnia przynieść list z marzeniami do Świętego Mikołaja i wrzucić go do przygotowanej skrzynki, którą zabierze on ze sobą do Laponii.

Dużo będzie się też działo na scenie, która zostanie rozstawiona na rynku. Jako pierwsze o godz. 17.00 pojawią się dzieci z Chatki Spełnionych Marzeń, które zaprezentują Elfowe zamieszanie. Po nich wystąpią dzieci z Wszechnicy Rodzica a następnie zabrzmią pierwsze dźwięki koncertu uczniów Ogniska Muzycznego. Muzyczną część imprezy zakończy występ zespołu Parasol Poetica.

Nie zabraknie również kiermaszu bożonarodzeniowego, podczas którego będzie można nabyć niepowtarzalne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Swoje kramy wystawią zarówno lokalne fundacje, jak i rzemieślnicy z regionu. Świąteczną atmosferę nakręcać będą śnieżynki spacerujące po rynku z koszami pełnymi upominków.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Złota Jesień Konstancińskich Karateków

Udostępnij

Złota Jesień Konstancińskich Karateków: Mistrz Polski U22, Mistrz Europy Kadetów, Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. W październiku 2012 odbył się cykl najważniejszych imprez krajowych w Karate Kyokushin, organizowanych przez Polski Związek Karate, a w listopadzie - Mistrzostwa Europy Kadetów (15-16 lat i seniorów U22). Zawodnicy Konstancińskiego Klubu Karate Kyokushin IPPON wzięli udział we wszystkich ww. zawodach.

Z£OTA JESIEń KONSTANCIńSKICH KARATEKÓW

1. Mistrz Polski U22 13 października w Szczecinku zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do 21 lat). W turnieju wystąpiła trójka zawodników KKK IPPON. Ignacy Słonecki, zawodnik i instruktor z Konstancin-Jeziorny, w kategorii wagowej -80kg wywalczył tytuł Mistrza Polski.

2. Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów Dwa tygodnie później – 27 października o tytuły najlepszych zawodników w kraju walczyli juniorzy (16-17 lat). Mistrzostwa Polski odbyły się w Krakowie. Turniej miał bardzo mocną obsadę, rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. KKK IPPON zdobył łącznie cztery medale, dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Mistrzami polski zostali Paula Mailkowska oraz Adrian Anders, wicemistrzostwo wywalczył Jakub Zagończyk, a brązowy medal zdobyła Justyna Kacperczyk. Poza czwórką medalistów Konstancin reprezentowała jeszcze ósemka zawodników. Nie dostali się do strefy medalowej, jednak punkty zdobyte przez nich w wygranych pojedynkach dołożyły się do sukcesu całego klubu. Klub Karate Kyokushin IPPON został drużynowym Mistrzem Polski Juniorów. Zdobyte trofea medalowej czwórki są kolejnymi w kolekcji sukcesami, na które mimo młodego wieku, pracują regularnie już od wielu lat pod opieką Sensei Pawła Orysiaka. Paula Malikowska, Jakub Zagończyk są zeszłorocznymi mistrzami Europy kadetów, a Justyna Kacperczyk aktualną mistrzynią Europy juniorów.

3. Zwycięstwo najmłodszych w Mazowieckim Meczu Międzyklubowym Dzień po drużynowym sukcesie juniorów świetnie zawalczyli najmłodsi zawodnicy, którzy zwyciężyli turniej Mazovia Cup. W zawodach wzięły udział drużyny największych i najlepszych w naszym regionie klubów karate – Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin, Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin z Radzymina oraz KKK IPPON. Konstanciński klub wygrał wszystkie swoje mecze i w ten sposób zwyciężył cały turniej.

4. Mistrzostwa Europy Kadetów i U22 Najpoważniejszy sprawdzian miał miejsce w dniach 16-17 listopada. W tym terminie odbyły się doroczne Mistrzostwa Europy, których organizację w tym roku przyznano Polsce i klubowi z Kielc. W pieknej Hali Legionów o europejski prymat walczyło ponad 350 zawodnków z 15 krajów. W kadrze narodowej szczęśliwie znalazło się aż 9 naszych klubowych zawodników – jako gospodarz Mistrzostw Polska miała prawo do wystawienia dwóch dodatkowych zawodników w każdej kategorii. Naszym zawodnikom udało się zdobyć trzy medale: w kategorii -60 kg kadetek brązowy medal zdobyła debiutująca na tak poważnej imprezie Anna Bielska, również brąz w kategorii -60 kg kadetów zdobył zeszłoroczny konstanciński Mistrz Europy w – 55 kg – Jakub Zagończyk, natomiast najlepiej spisał się startujący w kategorii -65 kg £ukasz Bladosz – po pięknych walkach zdobył tytuł Mistrza Europy! Tylko dwukrotnie w pierwszym dniu Mistrzostw w Hali Legionów zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego – jeden raz był dla Mistrza z Konstancina-Jeziorny!

Wszystkie wymienione sukcesy świadczą o bardzo mocnej pozycji KKK IPPON w Polsce, potwierdzają doskonałe przygotowanie techniczne i fizyczne zawodników, wskazują na wysoki poziom zajęć prowadzonych w klubie we wszystkich grupach wiekowych – już od najmłodszych lat. Systematyczna praca, wdrażanie i realizowanie długookresowych programów treningowych pozwoliło na wypracowanie indywidualnych sukcesów zawodników KKK IPPON jak również na zbudowanie mistrzowskiej drużyny.