Informacje10 sierpnia 2010, 00:00,

Oddaj krew w Czersku! Podziel się życiem z Michałem

Stowarzyszenie Kalwaryjska oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie serdecznie zachęcają do oddania krwi na rzecz Michała, który ma 18 lat, jest mieszkańcem Góry Kalwarii chorym na białaczkę. Do prawidłowego leczenia potrzebna jest mu krew. Przyjdź 14 sierpnia 2010 roku w godzinach 10.00-15.00 na Rynek w Czersku k/Góry Kalwarii i oddaj krew! Podziel się życiem z Michałem.

Oddaj krew w Czersku! Podziel się życiem z Michałem

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien: w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki), być wyspanym, spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem), wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe, ograniczyć palenie papierosów, nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki, nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu. Pamiętaj o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie)! Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku! W krwiobiegu dorosłego człowieka krąży ok. 5 - 6 l. krwi. Częstotliwość, rodzaj i objętość donacji ustala lekarz kierując się ogólnym stanem zdrowia dawcy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje11 sierpnia 2010, 00:00,

Rzeczpospolita zwycięska - Amfiteatr Konstancin-Jeziorna

Zespół Muzyki Dawnej Dekameron, Zespół Instrumentalny MM oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej zapraszają na spektakl muzyczny o największych zwycięstwach w historii Polski - RZECZPOSPOLITA ZWYCIęSKA. Spektakl odbędzie się 15 sierpnia 2010 roku (niedziela) o godz. 20.00, w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie.

Rzeczpospolita zwycięska - amfiteatr Konstancin-Jeziorna

Widowisko Rzeczpospolita zwycięska reżyseruje Roman Kołakowski. Scenografia: Filip Dominik. Aranżacje: Tadeusz Czechak, Maciej Marchewka. Produkcja muzyczna: Maciej Marchewka. Wykonawcy: Krystyna Kazanecka, Ewa Serwa, Natalia Sikora, Monika Węgiel, Stanisław Górka, Marek Frąckowiak, Emilian Kamiński, Roman Kołakowski, Paweł Lipnicki, Tomasz Steciuk, Tomasz Stockinger.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna