Informacje6 lutego 2012, 00:00,

Oddaj krew Podziel się życiem w Górze Kalwarii

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie i Stowarzyszenie Kalwaryjska zachęca do wzięcia udziału w akcji: ODDAJ KREW PODZIEL SIę żYCIEM, która odbędzie się 7 marca 2012 roku w godz. 9:00 - 13:00 na parkingu przy ulicy 3 Maja (przy jatkach) w Górze Kalwarii. Zachęcamy do udziału w akcji! Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku!

Oddaj krew

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:

- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
- być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki
- nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu
- pamiętaj o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie).
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje3 lutego 2012, 00:00,

Koncert dla Babci i Dziadka w Górze Kalwarii

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Beata Polaczyńska zapraszają na Noworoczny Koncert dla Babci i Dziadka, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 lutego 2012 roku, o godzinie 16.00 w sali kinowej Ośrodka Kultury, przy ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Zapraszamy!

KONCERT DLA BABCI I DZIADKA W GÓRZE KALWARII

W programie koncertu, organizatorzy zaplanowali występ solistów z sekcji muzycznych i wokalnych Ośrodka Kultury, występ grupy teatralnej oraz zespołów Bartek i Kalwarki. Imprezę poprowadzi Grzegorz Emanuel. Zobacz jak wyglądał koncert rok temu:

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria