Informacje19 kwietnia 2013, 00:00,

Oddaj bezpłatnie elektrośmieci w Konstancinie

20 kwietnia 2013 roku w gminie Konstancin-Jeziorna będzie można oddać bezpłatnie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Mieszkańcy oddający elekroodpady otrzymają sadzonkę drzewa lub roślinkę doniczkową. Zbiórka jest częścią zaplanowanej na ten dzień akcji “Posprzątajmy gminę na Dzień Ziemi” i będzie prowadzona od godz. 10 do godz. 16. W Konstancinie-Jeziornie elektroodpady będą przyjmowane w trzech punktach: Mirków - ul. Mirkowska 51 (obok placu nad stawem), Skolimów - ul. Rycerska 13 (obok Ośrodka Pomocy Społecznej) oraz C.H. "Stara Papiernia".

Oddaj bezpłatnie elektrośmieci w Konstancinie
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje15 kwietnia 2013, 00:00,

Konferencja pt. Uczeń, szkoła, rodzina wobec zagrożeń w cyberprzestrzeni w ZSS w £biskach

Zachęcamy do udziału w bezpłatnej konferencji pt. UCZEń, SZKO£A, RODZINA WOBEC ZAGROżEń W CYBERPRZESTRZENI, organizowanej przez Jana Adama Dąbka - Starostę Piaseczyńskiego oraz prof. dr hab. Józefa Bednarka i dr Annę Andrzejewską - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Konferencja odbędzie się 19 kwietnia 2013 roku w godz. 9.30 - 13.00 w Zespole Szkół Specjalnych w £biskach przy ul. Bolesława Chrobrego 83.

Konferencja Uczeń, szkoła, rodzina wobec zagrożeń w cyberprzestrzeni w £biskach

Porządek konferencji pt. Uczeń, szkoła, rodzina wobec zagrożeń w cyberprzestrzeni:
9.00 – 9.30 Rejestracja uczestników konferencji
9.30 – 11.30
1. Rozpoczęcie konferencji
2. Bezpieczeństwo w szkole a współczesne zagrożenia – Magdalena Boniecka-Duchna – Naczelnik Wydziału Edukacji
3. Prezentacja multimedialna „Refleksje na temat życia”
4. Od świata natury do cyberprzestrzeni – prof. dr hab. Józef Bednarek
5. Infoholizm (uzależnienie od komputera i Internetu) jako nowe zjawisko społeczno-wychowawcze – dr Anna Andrzejewska
6. Gry komputerowe – zagrożenie dla osobowości, rozwoju i postaw dzieci oraz młodzieży – dr Anna Andrzejewska
11.30 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 – 12.45
1. Patologie społeczne w sieci: m. in. cyberbullying (cyberprzemoc), pedofilia internetowa, samobójstwa w sieci, bigoreksja – dr Anna Andrzejewska
2. Prezentacja multimedialna Cztery największe wartości w życiu
12.45 – 13.00 Podsumowanie i zakończenie konferencji

Moderatorzy: Magdalena Boniecka-Duchna, Małgorzata Pieniążkiewicz (Wydzial Edukacji Starostwa powiatowego w Piasecznie. Organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń uczestnictwa w bezpłatnej konferencji na adres e-mail: m.pieniazkiewicz@piaseczno.pl, tel. (22) 756 61 10; (22) 756 61 06; fax.: (22) 756 61 70.