Informacje20 kwietnia 2009, 00:00,

Odbywa się Kwalifikacja Wojskowa Powiat Piaseczyński

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego poinformowało, że 16 kwietnia do 10 czerwca 2009 roku na terenie Powiatu Piaseczyńskiego odbywa się kwalifikacja wojskowa. Określenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej należy przede wszystkim do powiatowych komisji lekarskich. W przypadku Powiatu Piaseczyńskiego jest to Powiatowa Komisja Lekarska w Piasecznie. Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej: ul. Chyliczkowska 14 w Piasecznie (tel. 022 756 62 07, 604225514).

Kwalifikacja Wojskowa na terenie Powiatu Piaseczyńskiego, prowadzona jest zgodnie z następującym harmonogramem: Gmina Piaseczno (16.04 - 06.05.2009 r.), Gmina Góra Kalwaria (7.05 - 14.05.2009 r.), Gmina Konstancin-Jeziorna (15.05 - 22.05.2009 r.), Gmina Tarczyn (25.05 - 26.05.2009 r.), Gmina Lesznowola (29.05. - 04.06. 2009 r.), Gmina Prażmów (05.06 - 09.06. 2009 r.) oraz dzień rezerwowy: 10.06.2009 roku.

W ramach kwalifikacji wojskowej wykonuje się czynności związane z: sprawdzeniem tożsamości osób podlegających stawieniu się do kwalifikacji wojskowej; ustaleniem zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających stawieniu się do kwalifikacji wojskowej; wstępnym przeznaczeniem do poszczególnych form powszechnego obowiązku obrony Rzeczypospolitej, założeniem lub aktualizacją ewidencji wojskowej i przetwarzaniem danych gromadzonych w tej ewidencji; wydaniem wojskowych dokumentów osobistych; przeniesieniem osób podlegających stawieniu się do kwalifikacji wojskowej do rezerwy i wydaniem na ich wniosek zaświadczeń o uregulowanym stosunku do służby wojskowej. Więcej informacji dla zainteresowanych: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców Powiat Piaseczyński
Tematy:

Informacje20 kwietnia 2009, 00:00,

Spektakl KOZUCHA K£AMCZUCHA w KDK Konstancin

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-7 lat na przedstawienie zatytułowane: KOZUCHA K£AMCZUCHA, które odbędzie się 23 kwietnia 2009 roku o godzinie 10:30. Miejsce spektaklu: KDK, ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie. Wstęp bezpłatny, ale KDK prosi o potwierdzenie przybycia, pod numerem tel. 022/754 47 23, lub 515 139 191 Zapraszamy na spektakl do Konstancina.

Kozucha Kłamczucha to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowane w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. To żywy wesoły spektakl, podczas którego widz ma szansę kilkakrotnie wykazać się na forum publiczności u boku aktorów ( np. umiejętnością tańca góralskiego). Uwagę zwraca piękna scenografia i oryginalne stroje aktorów akcentujące piękno Podhala. Występują postacie: Wilk, Koza, Lis, Gospodarz, Niedźwiedź, Zazulka. Obejrzyj spektakl Kozucha Kłamczucha.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin