Informacje7 grudnia 2014, 18:25,

Odbyły się Jesienne Targi Pracy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jesienne Targi Pracy zorganizował Powiatowy Urząd Pracy oraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Listopadowe Targi (25.11.2014 r.) odbyły się w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie. Dzięki uprzejmości dyrektor Elżbiety Malinowskiej w sprawny przebieg imprezy zaangażowali się także pracownicy i uczniowie szkoły. Na targi pracy Powiatowy Urząd Pracy zaprosił pracodawców, instytucje działające na rzecz przeciwdziałania bezrobociu, bezrobotnych oraz osoby poszukujące pracy.

Zaproszenie na targi pracy przyjęła:
1. firma ACTION S.A., proponując prace na stanowisku: konserwator/elektryk, magazynier, sprzątaczka, pracownik gospodarczy, specjalista ds. sprzedaży – młodszy handlowiec, asystent działu, technik/serwisant;
2. firma AUTOMOTIVE ASSEMBLY SYSTEMS Sp. z o. o., proponując stanowiska: pracownik wsparcia produkcji – pakowanie kosmetyków, operator wsparcia produkcji, magazynier;
3. firma AVIVA S.A. XXVI oddział Warszawa, proponując stanowiska: manager zespołu, doradca ds. ubezpieczeń i inwestycji, telemarketer;
4. firma BENETT PEOPLE Sp. z o. o. , proponując stanowisko: pracownik magazynowy/ kompletacja zamówień;
5. firma Adco Corporation i D.O.G Sp. z o. o., proponując stanowiska: krojczy, szwaczka, szewc-monter, kierowca, pracownik biurowy, handlowiec w branży obuwniczej, projektant – konstruktor, pracownik ogólnobudowlany, pracownik ds. wykończeniowych, tynkarz, murarz;
6. firma MARCPOL, proponując stanowiska: kadra kierownicza, kasjer – sprzedawca, sprzedawca;
7. firma Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, proponując stanowiska: kasjer w markecie, pracownik ochrony, pracownik wykładający towar na półkach, konsultant telefoniczny;
8. firma REAL Sp. z o. o., proponując stanowiska: kasjer, rzeźnik, pracownik obsługi stoiska;
9. firma R.RUDNIK Transport i Spedycja, pronując stanowiska: kierowca międzynarodowy samochodu dostawczego DMC 3,5T, spedytor/dyspozytor;
10. firma SERTA Polska Sp. z o. o., proponując stanowisko: operator CNC;
11. firma TDP Sp. z o. o., proponująca pracę na stanowisku: ślusarz i spawacz;
12. Wojskowa Komenda Uzupełnień - Warszawa Mokotów. WKU przedstawiło propozycję pracy w charakterze żołnierza zawodowego.
Propozycję zatrudnienia pracowników na kontrakty we Francji przedstawiła również
13. firma EWJAN, poszukując pracowników na stanowiska: monter płyt gipsowo-kartonowych, glazurnik, malarz, hydraulik, elektryk oraz stolarz. Warto podkreślić, że propozycje pracy skierowała do osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności
14. firma ENVISTAR Sp. z o. o., proponując prace na stanowiskach: kasjer – sprzedawca, pracownik hali, pracownik działu obsługi klienta i magazynier.
Na targach pracy zaprezentowała się również
15. firma reklamowa EBK B.Dobrowolska. Prezes firmy prowadziła z uczniami klas maturalnych grupowe rozmowy, dotyczące profilu działalności jej firmy.
Ofertę szkoleniową przedstawił
16. Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn, proponując kursy na operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. 
Uczestnicy targów pracy mogli zapoznać się również z ofertą szkoleniową
17. firmy Systema
18. Bussines Inspiration. Projekt realizowany przez firmę Systema to bezpłatne szkolenia komputerowe - oferta skierowana do osób bezrobotnych przez okres co najmniej ostatnich 6 miesięcy, w wieku od 25 do 64 lat, zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego. Natomiast projekt realizowany przez Bussines Inspiration - „MAMY na językach” - przewiduje naukę języka angielskiego dla kobiet zamieszkałych na terenie Mazowsza, w wieku od 25 do 64 lat, powracających lub wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i/lub wychowaniem dzieci. Ofertę edukacyjną przedstawiło także (18.) Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” Sp. z o. o.
Z propozycją doradztwa edukacyjnego wystąpiło
19. Stowarzyszenie SPOZA, realizujące w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Piasecznie Projekt Broker Edukacyjny.

Bezpłatnych porad i konsultacji z zakresu prawa pracy udzielali pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, natomiast doradcy klienta Powiatowego Urzędu Pracy informowali o możliwościach zatrudnienia oraz o sytuacji na lokalnym rynku pracy. Doradca zawodowy przeprowadzał indywidualne rozmowy doradcze. Frekwencja na targach była wysoka. Oprócz osób poszukujących pracy, targi odwiedzili uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie. Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie dziękuje wszystkim za udział w tym istotnym dla mieszkańców całego powiatu wydarzeniu. Kolejne Targi odbędą się w nowym 2015 roku.

wg oprac. Małgorzaty Stachowicz, doradcy klienta PUP Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 grudnia 2014, 08:00,

Pierwszy Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Obserwując ogromne zainteresowanie piaseczyńskich przedszkoli udziałem we wszelkich imprezach promujących twórczość najmłodszych, takich jak Eko festiwal, Przegląd Małych Form Teatralnych EFFKa, czy akcje Rynek, pragniemy stworzyć kolejną imprezę, która – mamy nadzieję – na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny naszego miasta.

Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Każde przedszkole publiczne czy nie, przygotowuje spektakl na Boże Narodzenie. Często nie są to tradycyjne jasełka gdyż w wielu przedszkolach kształcą się dzieci z różnych krajów i kultur, a placówki te pragnąc uszanować ich odrębność wybierają do prezentacji tematy nie tylko religijne. Dlatego przegląd nasz ma być Przeglądem Spektakli Zimowych.

Prezentacja różnych form i tematów pozwoli najmłodszym poznać polską tradycję, ale i różnorodność kultur. Przegląd ma na celu prezentację twórczości przedszkolnej, wymianę doświadczeń, doskonalenie w dziedzinie teatru małego aktora poprzez omówienie spektakli z profesjonalnym jury i warsztaty.

Gminny Festiwal Spektakli Zimowych odbędzie się 15 stycznia 2015 roku, w dawnej kaplicy przy Kościele Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 grudnia 2014 roku. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Organizatorami Przeglądu są: Niepubliczne Przedszkole Świat Bajek i Parafia w Józefosławiu
Honorowy Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Urząd Gminy Piaseczno i Centrum Kultury w Piasecznie

REGULAMIN PRZEGLĄDU:
1. Do przeglądu mogą przystąpić wszystkie placówki przedszkolne publiczne i niepubliczne.
2. Przegląd odbędzie się 15 stycznia 2015 w dawnej kaplicy przy kościele w Józefosławiu.
3. Każda placówka może zgłosić tylko jeden spektakl.
4. Na zgłoszenia czekamy do 20. grudnia b.r.
5. Czas przygotowania i demontażu nie może przekraczać 15 minut przed i po.
6. Czas prezentacji nie może przekraczać 30 minut.
7. Oceniany będzie dobór repertuaru, kostiumy, świadome użycie rekwizytu i scenografii, kultura mowy, gra aktorska, muzyka i ogólne wrażenia artystyczne.
8. Do przeglądu zostanie zakwalifikowane maksymalnie 15 zespołów, decyduje kolejność zgłoszeń. (Zgłaszamy się poprzez przesłanie karty uczestnika na adres e-mail: anna.kolanowska@swiatbajek.eu)
9. Organizator zapewnia oświetlenie, nagłośnienie, obsługę techniczną.
10. Organizator zastrzega sobie możliwość narzucenia kolejności występującym.
11. Przewiduje się przyznanie 3 głównych nagród oraz wyróżnień i nagród indywidualnych.
12. Ogłoszenie wyników i uroczysta Gala odbędą się po feriach zimowych, w pierwszym tygodniu lutego. Wszystkie placówki biorące udział w Przeglądzie zostaną poinformowane o terminie z odpowiednim wyprzedzeniem.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10756

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie