Informacje19 grudnia 2018, 07:00,

Odbiór odpadów od 1 stycznia 2019 roku Piaseczno

Gmina Piaseczno uprzejmie informuje, że do 31 marca 2019 r. nie ulegną zmianie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami jak również zasady gromadzenia odpadów, tzn: odpady zmieszane wrzucamy do oznaczonego pojemnika dowolnego koloru odpady selektywne „suche” wrzucamy do żółtego lub oznaczonego pojemnika dowolnego koloru lub żółtego worka odpady szklane wrzucamy do zielonego lub oznaczonego pojemnika dowolnego koloru lub zielonego worka odpady biodegradowalne wrzucamy do oznaczonego worka dowolnego koloru z wyjątkiem zielonego i żółtego o pojemności max. 120 l. Nie zmienią się też firmy odbierające odpady komunalne z terenu Gminy Piaseczno, tzn: sektory 1 i 2 będą obsługiwane przez firmę PUK Piaseczno Sp. z o.o. sektor 3 będzie obsługiwany przez firmę PPHU Lekaro Worki do selektywnej zbiórki (żółte i zielone) dostarczane są przez wykonawcę na zasadzie 1:1, natomiast worki na odpady bio właściciel posesji zapewnia we własnym zakresie. Odpady należy udostępnić przed godziną 07:00 w dniu odbioru odpadów. Jednocześnie informujemy, że wyznaczone dni tygodnia odbioru odpadów oraz częstotliwość ich wywozu ustalone we wcześniejszych harmonogramach nie ulegną zmianie w okresie do 31 marca 2019 roku. Terminarze odbioru są dostępne na stronie internetowej www.odpady.piaseczno.eu oraz w Wydziale Gospodarki Odpadami przy ul. Wojska Polskiego 54 w Piasecznie a także w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Dodatkowo zawiadamiamy, że od 1 kwietnia 2019 r. na terenie Gminy Piaseczno zacznie obowiązywać nowy system selektywnej zbiórki odpadów, który wprowadzi podział odpadów na pięć frakcji: papier, plastik, szkło, bio oraz odpady zmieszane. O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki Odpadami pod numerami telefonów: (22) 736-29-83, 736-29-84, 736-29-88 bądź mailowo: go@piaseczno.eu.

Informacje16 grudnia 2018, 15:00,

Królowa Śniegu - Bajkowa Niedziela Konstancin-Jeziorna

16 grudnia 2018 roku o godz. 16.00 w ramach bajkowej niedzieli w Konstancinie, będzie można obejrzeć spektakl pt.: Królowa Śniegu. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Bilety w cenie 15 zł - dzieci i 20 zł - dorośli do nabycia w kasie KDK oraz na stronie www.konstancinskidomkultury.pl. Kup bilet Zapraszamy.

Królowa Śniegu - Bajkowa Niedziela Konstancin-Jeziorna

Marionetki, muzyka i jedna z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Interaktywny spektakl jest doskonałą okazją do wprowadzenia dziecka w świat teatru. Opowie historię dwóch miłości. Tej ciepłej – Gerdy i Kaja i całkiem innej…mroźnej. Kim jest Królowa Śniegu? Na to pytanie widzowie spróbują odpowiedzieć sami. Scenariusz, reżyseria marionetki – Anna Polarusz Występują: Anna Polarusz, Dominika Buczek – Klimczuk, Grzegorz Grzywacz oraz Widzowie Muzyka i wykonanie: Krzysztof Kowalewski. Spektakl dla dzieci w wieku 5 +