Informacje22 czerwca 2018, 08:00,

Od 22 czerwca na Okulickiego pojedziesz pasem północnym a Julianowska będzie przejezdna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wykonawca rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 firma Skanska S.A. poinformowała urząd, że 22 czerwca 2018 roku o godz. 12.00 nastąpi wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Okulickiego (DW nr 721) od skrzyżowania z ul. Puławską (DK 79) do ul. Julianowskiej.

OD 22 CZERWCA NA OKULICKIEGO POJEDZIESZ PASEM PÓŁNOCNYM A JULIANOWSKA BĘDZIE PRZEJEZDNA

Na tym odcinku otworzony będzie pas północny ulicy a zamknięty zostanie pas południowy. Otwarty zostanie także północny wlot ul. Julianowskiej na skrzyżowanie z Okulickiego.

Od 23 czerwca nastąpi też przywrócenie na stałą trasę linii autobusowych 739 i L-39.

Plany ulic do pobrania:
- rys.2
- rys.3
- rys.4

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 czerwca 2018, 06:00,

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego 2018 Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Atrakcje dla całej rodziny, atestowane przez PZLA trasy oraz niezapomniana atmosfera – już w najbliższą niedzielę odbędzie się finał Triady Biegaj’MY z DEM’a – Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie. Co w programie? Już po raz czwarty Park Zdrojowy w Konstancinie – Jeziornie odwiedzą biegacze z całej Polski. Wszystko to za sprawą Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, który odbędzie się 24 czerwca. To impreza, którą biegacze pragną uczcić pamięć polskiego działacza sportowego i społecznego, dwukrotnego Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłego w wyniku katastrofy smoleńskiej Piotra Nurowskiego. Współorganizatorem Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego jest Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. To oni są organizatorami zawodów dla dzieci pod hasłem „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowych wakacji dla utalentowanej młodzieży oraz szkoleń dla organizatorów zawodów. W ciągu 20 lat „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Dzięki nim dzieci już od najmłodszych lat mogą rozwijać swoje pasje i predyspozycje sportowe.

FESTIWAL BIEGOWY IM. PIOTRA NUROWSKIEGO 2018 KONSTANCIN

Biegacze zmierzą się na trasach 5 i 10 km. Obie są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Bieg na 5 km startuje o godz. 9:00 na wysokości pomnika Stefana Żeromskiego. Jego trasa przebiegać będzie ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich, Środkową i Oborską. Tam też biegacze ponownie wbiegną na ulicę Mostową, by ulicą Sienkiewicza wbiec na linię mety zlokalizowaną w Parku Zdrojowym, którą będzie wyznaczać brama Sponsora Strategicznego – firmy PLUS. Limit czasu w biegu na 5 km to godzina. Zmagania na 10 km rozpoczną się o 10:30 i będą toczyły się ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich, Od Lasu, Żeromskiego, Oborską do mety w Parku Zdrojowym. Limit czasu to 1,5 h. Po zmaganiach dla dorosłych na linii startu staną najmłodsi zawodnicy. Między godz. 12:15 a 12:45 odbędą się biegi dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 lat. Ci młodsi pobiegną na dystansie 350 m, starsi – 650 m. Każdy z zawodników otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a trzy najszybsze dziewczynki i trzech najszybszych chłopców w każdej kategorii wiekowej otrzyma nagrody. To już czwarta edycja wydarzenia organizowana wspólnie ze SPONSOREM STRATEGICZNYM– firmą Plus. Wśród ufundowanych przez nich nagród znajdują się m.in. telefony komórkowe. Od pierwszej edycji wspiera nas również SPONSOR – konstancińskie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji , które zapewni masaże w strefie relaksu oraz pyszną grochówkę. Sponsorami wydarzenia są firma Sokółka Okna i Drzwi oraz Uzdrowisko Konstancin.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieFestiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie to wyjątkowe wydarzenie zamykające tegoroczną Triadę Biegaj’MY z DEM’a. Uczestnicy spotkali się już wcześniej na starcie Festiwalu Biegowego im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim (15 kwietnia) oraz Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym (20 maja). Na najlepszych spośród nich czeka aż 48 nagród ufundowanych przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia. Pakiet startowy, jak co roku, będzie bardzo bogaty. Biegacze znajdą w nim butelkę wody od Żywiec Zdrój, posiłek regeneracyjny po biegu zagwarantowany przez KNORR, 3 szt. batonów BA! od Bakalland, Bon rabatowy o wartości 50 zł do wykorzystania na nocleg w pokoju dwuosobowym w Hotelu Krasicki (Lidzbark Warmiński), a także baton proteinowy od Thera Polska, produkty do dbania o czystość domu marki Kolorado ufundowane przez firmę HAL. To jednak jeszcze nie wszystko, organizatorzy cały czas pracują nad tym, by pakiet startowy był jeszcze bogatszy i atrakcyjniejszy. W tym roku organizatorzy mają specjalną niespodziankę. Na starcie biegu pojawi się wiele gwiazd ze świata sportu i rozrywki. Wraz z zawodnikami wystartuje m.in. Robert Korzeniowski - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Ponadto pojawią się także polscy pięściarze - Norbert Noras Dąbrowski, Krzysztof Diablo Włodarczyk oraz Krzysztof Kosedowski. Gośćmi Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego będą aktorzy znani z produkcji telewizyjnych takich jak Pierwsza miłość czy Świat według Kiepskich. Wszystko za sprawą PARTNERTA GŁÓWNEGO wydarzenia – Grupy ATM, która każdego roku zapewnia gwiazdorską oprawę Biegu. Jak co roku, Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego będzie wspaniałą okazją do tego, by spotkać znane postaci nie tylko ze świata sportu, ale także rozrywki.

FESTIWAL BIEGOWY IM. PIOTRA NUROWSKIEGO 2018 KONSTANCIN

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego harmonogram:
8:00 - rozpoczęcie, przywitanie zawodników
8:30 - rozgrzewka przed 5 km
9:00 - 10:00 - bieg na 5 km
10:15 - rozgrzewka przed 10 km
10:30-12:00 - bieg na 10 km
11:00-12:00 - celebracja zwycięzców na 5 km
12:15-12:45 - biegi dla dzieci
13:00-15:00 - celebracja zwycięzców na 10 km

Specjalnym ambasadorem Festiwalu jest Piotr Małek – aktualny mistrz Polski kategorii MH5 w kolarstwie szosowym na Handbike’ach. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie nogi. Mimo tego nadal rozwija swoją pasję i osiąga znakomite wyniki. Jego wielkim marzeniem jest udział w paraolimpiadzie w Tokio. Aby się to udało potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Dlatego też firma GTM Mobil – SPONSOR WYDARZENIA, podjęła się wykonania profesjonalnego roweru, który umożliwi mu rywalizację z najlepszymi zawodnikami na świecie. W trakcie wszystkich wydarzeń Biegaj’MY z DEM’a zbierane są pieniądze na zakup roweru. Zorganizowana zostanie także aukcja, by zebrać środki, które umożliwią spełnienie marzenia Piotra.

FESTIWAL BIEGOWY IM. PIOTRA NUROWSKIEGO 2018 KONSTANCIN

To jednak nie koniec atrakcji. Na terenie Parku Zdrojowego zlokalizowane będzie miasteczko biegacza. Po biegu każdy zawodnik będzie mógł zjeść gwarantowany przez SPONSORA GŁÓWNEGO imprezy – firmę KNORR – pyszny posiłek regeneracyjny w strefie grilla KNORR. To właśnie ta firma gwarantuje niezapomniany grillowy klimat oraz smakowite kiełbaski, karkówki, piersi z kurczaka i warzywa przygotowywane na miejscu. Dodatkową atrakcją będzie strefa kolejnego SPONSORA GŁÓWNEGO IMPREZY - firmy Algida. Dzięki nim będzie można ochłodzić się nieco po wysiłku za sprawą przepysznych lodów. Na dzieci czekać będą duże zabawki dmuchane. Pojawią się liczne strefy Sponsorów i Partnerów oraz strefy relaksu. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo przez głównego PATRONA MEDIALNEGO – Polsat News. O imprezie możecie usłyszeć także na antenie naszego kolejnego Patrona Medialnego – radia Eska.

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego jest organizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Burmistrza Gminy Konstancin–Jeziorna – Kazimierza Jańczuka oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie–Jeziornie oraz Konstancińskim Domem Kultury.Później będzie można zakupić pakiet startowy w Biurze Zawodów w cenie 100 zł. Serdecznie zapraszamy na Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie, który odbędzie się 24 czerwca w Parku Zdrojowym. Niezapomniane sportowe emocje, bogate pakiety startowe i mega nagrody, wspaniała atmosfera oraz znamienici goście. Przyjedź z całą rodziną i przekonaj się, że warto Zapisy online: http://www.biegajmyzdema.pl Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/310253936132271/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie