Informacje11 marca 2014, 00:00,

Od 17 marca linie L w gminie Konstancin-Jeziorna zmieniają trasy i rozkład

Znane są już ostateczne trasy lokalnej komunikacji mikrobusowej w gminie Konstancin-Jeziorna. Nowy rozkład jazdy tzw. elek obowiązywać będzie od 17 marca 2014 roku. Zmiany z pewnością ucieszą mieszkańców m.in. Dębówki, do której zajedzie nowa linii L21. Gmina Konstancin-Jeziorna ustalając nowe trasy "elek" wzięła pod uwagę m.in. opinie i sugestie mieszkańców. W ten sposób do istniejących już trzech linii dojdzie jeszcze jedna - L21. Wiadomość ta z pewnością ucieszy mieszkańców m.in. Dębówki, którzy zyskają w ten sposób bezpośrednie połączenie z Konstancinem-Jeziorną czy Górą Kalwarią. W tym roku funkcjonowanie lokalnej komunikacji będzie kosztowało gminę ponad milion złotych. Dla porównania w ubiegłych latach było to: 2013 r. - 600 tys. zł, 2012 r. - 550,5 tys. zł i 2011 r. - 350 tys. zł.

OD 17 MARCA LINIE L W GMINIE KONSTANCIN-JEZIORNA ZMIENIAJĄ TRASY I ROZKŁAD

Szczegółowy przebieg tras poszczególnych linii:
L14: GASSY, Czernidła, Łęg, Habdzin, Opacz, Ciszyca, Opacz, Habdzin, al. W. Polskiego, Warszawska, Mirkowska, Lipowa, BIELAWA PĘTLA
L15: KLARYSEW, Obory, Parcela (Podlaska), Cieciszew, Słomczyn, Łyczyn, Słomczyn szkoła, Kawęczynek, Borowina, KLARYSEW
L16: KLARYSEW, Warszawska, Nowopiaseczyńska, Pułaskiego, Kołobrzeska, Głowackiego, Śniadeckich, Pułaskiego, Chylicka, Gościniec, CZARNÓW
L21: GÓRA KALWARIA, Moczydłów, Wólka Załęska, Podłęcze, Dębówka, Cieciszew, Słomczyn, Parcela (ul. Baczyńskiego), Obory, KLARYSEW
Uwaga: Autobusy będą kursowały w kierunku - od przystanków początkowych do przystanku końcowego w Klarysewie (granica podmiejskiej strefy) i z powrotem.

Przeczytaj też: Zakończmy lato tanecznym krokiem

Informacje11 marca 2014, 00:00,

WIOSENNE WARSZTATY RODZINNE W KDK

Konstanciński Dom Kultury zaprasza serdecznie do udziału w sobotnich wiosennych warsztatach, które odbędą się 15 marca 2014 roku o godz. 16.00. Miejsce: KDK Hugonówka ul. Mostowa 15, Konstancin Jeziorna. Koszt warsztatów : 10 zł. Podczas warsztatów będzie można zrobić m.in. ramkę na zdjęcia oraz wiosenną broszkę. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Wszystkie zrobione przedmioty, będzie można zabrać do domu. Warsztaty są przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy na warsztaty rodzinne.

WIOSENNE WARSZTATY RODZINNE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna