Informacje25 lutego 2011, 00:00,

Od 1 marca punkt informacji podatkowej w kancelarii UMiG

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Urząd Miasta nawiązał współpracę z Urzędem Skarbowym w Piasecznie. W Kancelarii Urzędu Miasta od 1 marca uruchomiony zostanie punkt doradztwa podatkowego obsługiwany przez pracownika Urzędu Skarbowego. W poniedziałki w godz. 10.00-18.00 oraz we wtorki i środy w godz. 9.00–16.00 oprócz informacji podatkowej w magistracie złożyć będzie można PIT oraz NIP-3.

Od 1 marca punkt informacji podatkowej w kancelarii UMiG

Zeznania podatkowe składać można również w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie, zlokalizowanym przy ul. Czajewicza 2/4, w pon. w godz. 8.00-18.00 oraz wt-pt w godz. 8.00-16.00. W związku z akcją rozliczania podatku dochodowego za rok 2010 Urząd Skarbowy w Piasecznie będzie czynny dodatkowo w następujących terminach: 5 marca 2011 w godz. 9.00-13.00 Dzień Otwarty 28, 29 kwietnia oraz 2 maja 2011 w godz. 8.00-18.00 30 kwietnia 2011 w godz. 9.00-13.00. Można również dokonywać rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) przez Internet, a szczegóły można przeczytać, na stronie Urzędu Skarbowego w Piasecznie: www.is.waw.pl
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Informacje26 lutego 2011, 00:00,

O smoku i królu Leniuchu - Bajkowa Niedziela w Słomczynie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców na Bajkową Niedzielę, podczas które zaprezentowana zostanie bajka kostiumowa: O smoku i królu Leniuchu. Bajka kostiumowa dla dzieci w reżyserii i scenografii: Katarzyny Słomki, muzyka: Tomasz Frączek, teksty piosenek: Agnieszka Stróż, wykonawcy: Katarzyna Słomka, Maciej Dużyński, Lidia Kucharska, Justyna Kacprzycka. Spektakl można obejrzeć 27 lutego 2011 roku o godz. 15.00, w Domu Ludowym w Słomczynie.

O SMOKU I KRÓLU LENIUCHU - BAJKOWA NIEDZIELA W KONSTANCINIE

Spektakl O Smoku i Królu Leniuchu, utrzymany jest w konwencji comedii del arte, to historia o królu Leniuchu, któremu nic się nie chce. Sielankowy nastrój lenistwa zakłóci niespodziewany gość, który bohaterom przysporzy wielu kłopotów, a wśród publiczności wzbudzać będzie salwy śmiechu. Królestwo króla Histeriusza zapada na chorobę zwaną lenistwem. Podwładni króla gromadzą wszystkich ludzi, którzy mogliby uleczyć króla z lenistwa. Pojawiają się na dworze królewskim tajemniczy goście, przed którymi wszyscy dworzanie umykają. Bajka pełna zabawnych zwrotów akcji, koloru i muzyki. Barwne widowisko to nie tylko wspaniała zabawa, ale i lekcja szlachetnych zasad. Zaś bogactwo walorów plastycznych i muzycznych sprawia, że bajka zapada na długo w pamięci. Zapraszam na spektakl O smoku i Królu Leniuchu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna