Artykuł partnerski4 lutego 2020, 14:43,

Oczyszczalnia w hotelach - czy warto?

Oczyszczalnia w hotelach - czy warto?

Prowadzenie hotelu czy ośrodka wypoczynkowego to nie lada wyzwanie ale również spore wydatki.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Spora ich część związana jest z poborem wody oraz ściekami wytwarzanymi zarówno przez gości, jak i obsługę (sprzątającą, kuchenną). Są one również problematyczne ze względu na konieczność utylizowania ich w taki sposób, by nie szkodziły środowisku.

Nic więc dziwnego, że zarządcy oraz właściciele hoteli poszukują najlepszych rozwiązań. Wśród tych, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wymienić należy oczyszczalnie biologiczne. Sprawdźmy więc, czy ich montaż jest dobrym wyborem.

Czym jest oczyszczalnia biologiczna

Oczyszczalnie biologiczne, zwane również oczyszczalniami lokalnymi to systemy, w których do oczyszczania wykorzystuje się naturalne bakterie, które odpowiedzialne są za proces rozkładu zanieczyszczeń. Dzięki nim do gleby nie trafiają toksyczne substancje tylko czysta woda oraz składniki, które są w stanie nawieźć i odżywić ziemię. W przypadku oczyszczalni biologicznych nie musimy wypompowywać ścieków i transportować ich do miejskich oczyszczalni ścieków. 

Jakie zalety daje montaż oczyszczalni biologicznej w hotelu?

Nowoczesna oczyszczalnia dla hotelu to rozwiązanie, które posiada szereg zalet. Przede wszystkim korzystając z niej nie przyczyniamy sie do zwiększenia problemu zanieczyszczenia środowiska. Do gleby trafia bowiem doskonale oczyszczona, bezpieczna woda. Co więcej korzystanie z oczyszczalni nie wiąże się z żadnymi niedogodnościami dla gości (jej specjalna budowa uniemożliwia np. powstawanie nieprzyjemnych zapachów).
To jednak nie wszystko. Wykorzystywanie oczyszczalni zamiast tradycyjnego wywozu nieczystości płynnych lub korzystania z kanalizacji oznacza oszczędności, które mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku. Oczyszczalnie lokalne są bowiem niedrogie w eksploatacji.

Podsumowując, osoby, które zarządzają hotelami muszą poszukiwać oszczędności. To całkowicie zrozumiałe. Warto jednak połączyć je z rozwiązaniami, które mają pozytywny wpływ na środowisko. Montaż oczyszczalni biologicznej jest takim właśnie krokiem. Z tego właśnie powodu warto poważnie go rozważyć.

autor/źródło: biower.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski4 lutego 2020, 14:42,

Tajemniczy klient - kto to?

Tajemniczy klient - kto to?

W dobie coraz większej konkurencji firmy muszą dbać nie tylko o atrakcyjną ofertę, ale również najwyższe standardy obsługi klienta.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

To jak wygląda sklep, proces sprzedaży czy rozmowa z klientem powinno być kontrolowane. Pracodawcy nie zawsze mają jednak możliwość obiektywnej oceny - oczywistym jest bowiem, że w ich towarzystwie pracownicy starają się bardziej i pamiętają o wyznaczonych zasadach.
Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z pomocy tajemniczego klienta, który ma możliwość obiektywnej oceny pracy sprzedawców. Kim jest tajemniczy klient? Czego się spodziewać?

Kim jest tajemniczy klient?

Tajemniczy klient (z ang. Mystery Shopper) to osoba, której rolą jest przeprowadzanie badań z zakresu obsługi klienta. Przeprowadza ona ukrytą obserwację obsługi klienta w różnych placówkach handlowych. Najczęściej działa według wcześniej zaplanowanego scenariusza np. kupując jakiś produkt ma obowiązek nawiązać rozmowę ze sprzedawcą. Wykorzystanie usług tajemniczego klienta pozwala na obiektywną ocenę zachowań sprzedawcy. Nie ma on bowiem pojęcia, że osoba, którą obsługuje nie jest zwyczajnym klientem dzięki czemu zachowuje się naturalnie, tak jak podczas codziennej pracy.

Co bada Mystery Shopper?

Tajemniczy klient zwraca uwagę na każdy szczegół prowadzenia punktu sprzedaży. Zwraca uwagę nie tylko na to, czy sprzedawca odpowiednio prowadzi rozmowę z klientem, dba o sprzedaż aktywną, potrafi rozwiewać wątpliwości klienta, ale również to, czy dba o odpowiednie wyeksponowanie towaru czy czystość sklepu.

Jesteś sprzedawcą? Wizyta tajemniczego klienta nie musi cię zaskoczyć!

Każdy, kto zajmuje się sprzedażą wie doskonale, że w codziennym natłoku obowiązków nie trudno zapomnieć o zachowaniu wszystkich standardów dobrej obsługi klienta. Często zdarza się również, że sprzedawcy popełniają błędy, które wynikają z braku wiedzy o tym jak prawidłowo prowadzić sklep i rozmowę z klientem. Warto więc zadbać o swoją edukację i brać udział w szkoleniach, na których dowiemy się np. jak radzić sobie z trudnym klientem. Przykłady takich szkoleń znajdziesz na stronie https://www.ark-doradztwo.pl/oferta/szkolenia_sprzedazowe/

autor/źródło: ark-doradztwo.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie