Informacje6 lipca 2008, 00:00,

OCZYSZCZALNIA PIASECZNO NIE PRZYJMUJE ŚCIEKÓW

Po kontroli czystości wody w Jeziorce, przeprowadzonej przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, zamknięto punkt zlewny miejskiej oczyszczalni w Piasecznie. Ścieki zrzucały tu firmy, odbierające nieczystości od kilkunastu tysięcy mieszkańców nie tylko gminy Piaseczno, lecz także całego powiatu piaseczyńskiego. Nikt nie uprzedził właścicieli firm asenizacyjnych o komplikacjach i w poniedziałek 30 czerwca 2008 roku, pod oczyszczalnią ustawiła się kolejka szambiarek.

szambiarka

Piaseczyńscy urzędnicy znaleźli się w trudnej sytuacji i zaskoczeni niemal tak bardzo, jak przewoźnicy, od poniedziałku gorączkowo poszukiwali rozwiązania sytuacji. Naciskali nie tylko właściciele firm asenizacyjnych lecz także mieszkańcy, którzy oczekiwali na odbiór ścieków. 2 lipca 2008 roku, na stronie www.piaseczno.eu Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, pojawiła się informacja, że gmina - uzyskała zapewnienie od Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie Sp. z o. o. eksploatatora punktu zlewnego ścieków, że jest on w stanie przyjąć ścieki od firm operujących na terenie gminy Piaseczno. Jedynym warunkiem przyjęcia ścieków jest zawarcie umowy określającej warunki współpracy i przestrzeganie jej postanowień. Punkt zlewny w Pruszkowie jest przystosowany do odbioru 5 tyś. m3 na dobę a na obecną chwilę przyjmuje ok. 1 tys. m3, posiada więc duże rezerwy odbiorcze i zobowiązuje się do przyjęcia ścieków od wszystkich firm z Gminy Piaseczno, które zawrą z nim umowę. Umowa pomiędzy firmami i Miejskim Zakładem Oczyszczania w Pruszkowie jest zawierana od ręki. Każda z firm, które podpiszą nowe umowy powinna zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie ul. Kościuszki 5 do wydziału Utrzymania Terenów Publicznych w celu zmiany decyzji koncesyjnej na wywóz nieczystości z terenu gminy Piaseczno. Decyzje będą wydawane od ręki.

Kryzys został więc zażegnany, ale tylko pozornie, ponieważ teraz szambiarki będą musiały pokonać dużo większą odległość, a co za tym idzie wzrosną koszty, które oczywiście odbiją się na cenach usług. Za odbiór ścieków, mieszkańcy płacili do tej pory ok. 170 zł, a teraz cena wzrosła do ok. 400 zł. Taka sytuacja potrwa prawdopodobnie, aż do ukończenia modernizacji oczyszczalni w Piasecznie, która ma potrwać do końca roku. Piaseczyńscy samorządowcy przyznają, że największym problem oczyszczalni są ścieki z innych gmin. Firmy asenizacyjne przywożą nieczystości z całego powiatu i stąd ich ilość. W przyszłości planuje się ograniczyć odbiór ścieków tylko od firm, które potwierdzą, że wykonują usługę dla mieszkańców gminy Piaseczno.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, przeprasza na swojej stronie mieszkańców za utrudnienia, oraz przedstawił wykaz firm, które mogą wywozić ścieki do innych oczyszczalni: Jasper (tel. 756 16 66; 756 10 66); Eko Standard - Szymański Marek (tel. 757 24 24, kom. 0601 26 98 97); Byś (tel. 864 54 29, 835 40 48); oraz Sita Sp. z o.o. (tel. 492 43 00). Informacja powstała na podstawie informacji, ze strony Gminy Piaseczno, oraz artykułu Grzegorza Traczyka w Kurierze Południowym (nr 25).
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje6 lipca 2008, 00:00,

Obejrzyj Opowieści z Narnii Książę Kaspian z GOK Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn serdecznie zaprasza dzieci, na wspólny wyjazd do kina na film pod tytułem: Opowieści z Narnii Książę Kaspian. Zapisy przyjmowane są do 7 lipca pod numerem telefonu (022) 727-71-96 lub w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Koszt wyjazdu to 10 zł. Nie zwlekaj z zapisem, bo ilość miejsc jest ograniczona! Wyjazd do kina, odbędzie się we wtorek 8 lipca 2008 roku, o godzinie 10:45. Na zachętę, poniżej możesz obejrzeć polski zwiastun tego filmu.

polski zwiastun filmu Opowieści z Narnii Książę Kaspian

Opowieści z Narnii Książę Kaspian to ekranizacja drugiej części Kronik Narnijskich. Rodzeństwo Pevensie wraca niespodziewanie do Narnii, wezwani dźwiękiem magicznej rogu królowej Zuzanny. Minęło kilka stuleci. Prawowici władcy zostali wyparci przez Telmarów, których potomkiem jest obecnie panujący okrutny król Miraz, wuj księcia Kaspiana, którego ma pod opieką i którego planuje uczynić swoim następcą. Zmienia jednak zamiar w chwili, gdy żona daje mu własnego syna. życie Kaspiana jest odtąd w niebezpieczeństwie, bo Miraz nie zawaha się, by go zabić, podobnie jak wcześniej zamordował jego ojca. Musi uciekać. Kieruje się do lasu, z nadzieją, że napotka tam mówiące zwierzęta, karłów, driady oraz inne mityczne narnijskie stworzenia, w tym samego legendarnego lwa, Aslana, których poznał dzięki opowieściom swojej starej niani. Zachęcamy do obejrzenia filmu: Opowieści z Narnii Książę Kaspian.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn