Informacje24 czerwca 2016, 20:00,

Obrzęd Nocy Świętojańskiej Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


24 czerwca 2016 roku Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza do uczestniczenia w magicznym spotkaniu przy Świętojańskich Ogniach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20.00 na miejskim rynku koncertem zespołu Czeremszyna, po czym przeniesiemy się do Parku Miejskiego, gdzie zainscenizowany zostanie obrzęd Nocy Świętojańskiej. Zapraszamy na wydarzenie!

OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ PIASECZNO

To odchodzące w zapomnienie święto od zawsze łączyło społeczności. Był to jeden z tych momentów, podczas których spełniały się marzenia i ludzie stawali się sobie bliscy. Dziś zamknięci w swych domach, zagonieni w codzienności potrzebujemy tych chwil bardziej niż kiedyś. Zapraszamy do wspólnego „ŚWIĘTOJANKOWANIA”. Podzielimy się z Państwem tym co mamy najlepsze – śpiewem, tańcem, jadłem i pozytywną energią. Piaseczno jest niemal jedynym miejscem na mapie Polski, gdzie obrzęd odprawiany jest jak „drzewiej bywało”, bez fajerwerków i disco polo, przy ogniu, wiankach i zaklęciach.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Czeremszyna – polski zespół folkowy, inspirujący się folklorem słowiańskim, głównie podlaskim. Powstał w listopadzie 1993 roku z inicjatywy Barbary Kuzub-Samosiuk, w Czeremsze, na Podlasiu. Od początku istnienia zespołu na jego repertuar składają się przede wszystkim pieśni ludowe pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego wykonywane w gwarze z Podlasia zaaranżowane na głos i różne instrumenty m.in. akordeon, bałałajkę basową, cymbały, fujarę słowacką, mandolinę, skrzypce, sopiłki i instrumenty perkusyjne. Płyta zespołu z 2003 roku pt. "Hulaj póki czas" została laureatem konkursu "Wirtualne Gęśle" 2003. Środowisko skupione wokół Czeremszyny współorganizuje coroczne Spotkania Folkowe "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze. Zespół koncertował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. Szwecja, Belgia, Niemcy). W listopadzie 2003 roku nawiązał współpracę z białoruską grupą folkową Todarem. Rok później powstał pełny program koncertowy i został zaprezentowany w Białowieży na koncercie "Dla Puszczy i ludzi" (dedykowany Puszczy Białowieskiej) oraz na trasie Studia Lata Radia Białystok.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 czerwca 2016, 13:00,

Bieg św. Jana w Kędzierówce 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 czerwca 2016 roku odbędzie się Bieg św. Jana w Kędzierówce. Miejsce: tuż obok kościoła w Kędzierówce. Biuro zawodów rozpocznie pracę od godz. 13:00 i wtedy wystartują zabawy ruchowe dla dzieci. Bieg główny rozpocznie się od godz. 15:00. Zapraszamy do udziału.

BIEG ŚW. JANA W KĘDZIERÓWCE 2016

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz dostępny do dnia 22.06.2016 r. do godz. 9 00 www.kondycja.com.pl/startmeta/ Organizator ustala łączny limit 100 osób / 500 m 1500 m oraz 3,5 km. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia rejestracji po osiągnięciu limitu. Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 13:00-14:30.

Program Biegu św. Jana w Kędzierówce:
13:00 - 14:30 Zapisy do biegów + gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych
13:50 Start Biegu Dzieci 500 m
14:15 Start biegu Młodzieży 1500 m
15:00 Start Biegu Głównego i Marszu na 3,5 km.

Organizatorem biegu jest: Urząd Gminy Prażmów oraz Stowarzyszenie Kondycja. Sponsorem imprezy jest: EnviroSolutions. Weź udział w Biegu św. Jana w Kędzierówce.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie