Informacje13 lipca 2015, 17:19,

Obiekt z Konstancina-Jeziorny nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2014


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konkurs Fasada Roku od kilku lat nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku do rywalizacji stanęło aż 168 budynków, z których Jury wybrało 5 zwycięzców i przyznało 8 wyróżnień. Wśród zwycięzców znalazł się również obiekt z Konstancina-Jeziorny, który okazał się najlepszy zarówno w opinii Jurorów, jak i w głosowaniu Internautów.

Obiekt z Konstancina-Jeziorny nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2014

Do ósmej edycji konkursu zakwalifikowanych zostało 168 najbardziej prestiżowych obiektów, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, tj. system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Budynki walczące o miano Fasady Roku 2014 oceniane były w tym roku aż w pięciu kategoriach konkursowych.

W pierwszej kategorii „budynek jednorodzinny nowy” – znalazło się 15 obiektów, w drugiej – „budynek wielorodzinny nowy” – 61 zgłoszonych realizacji, w trzeciej – „budynek po rekonstrukcji i adaptacji” – 46 obiektów, w czwartej – „budynek niemieszkalny” – 30 realizacji, a w piątej – „budynek po renowacji” – zostało zgłoszonych 16 obiektów. Laureatów w konkursie Fasada Roku 2014 wyłoniło grono Jurorów, złożone z wybitnych architektów, osób zawodowo związanych z budownictwem i architekturą oraz przedstawicieli mediów branżowych, niekwestionowanych autorytetów w swoich dziedzinach. Tegorocznym obradom przewodniczył dr inż. arch. Andrzej Poniewierka, przedstawiciel Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.

Mając na uwadze wysoki i bardzo wyrównany poziom zgłoszonych do konkursu realizacji, wybranie najlepszych oraz najbardziej wyjątkowych elewacji, stanowiło nie lada wyzwanie dla Kapituły Konkursu. Wśród tegorocznych fasad wyróżniają się nie tylko ciekawe połączenia kolorystyczne, ale również przykuwające wzrok zestawienia tynków strukturalnych z innymi materiałami. Pracę oceniano na wszystkich płaszczyznach i nagradzano autorów najciekawszych projektów – nowo budowanych, jak i poddawanych modernizacji, budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, które - współistniejąc - wpływają na otaczający nas krajobraz. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zastosowane kolory i struktury na elewacji oraz ich kreatywne łączenie. Nagradzano realizacje podkreślające charakter budynku oraz te, które w naturalny sposób wpisują się w otoczenie i nie burzą harmonii przestrzeni, w jakiej się znajdują.

Obiekt z Konstancina-Jeziorny nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2014

W pierwszej kategorii – budynek jednorodzinny nowy – o miano najpiękniejszej Fasady Roku 2014 rywalizowało 15 obiektów. Opiniując zakwalifikowane do konkursu projekty, Jury zwracało szczególną uwagę na niebanalne operowanie kolorem, strukturą oraz ich wyważone łączenia. Wysoko oceniano również techniki mające na celu podkreślenie walorów oraz tektoniki bryły, zaakcentowanie detali, jak również dopasowanie architektury budynku do otaczającej go zabudowy. Jednomyślną decyzją Jury najlepiej w te kryteria wpisał się nowoczesny budynek mieszkalny przy ul. Saneczkowej 28 w Konstancinie-Jeziornie koło Warszawy zgłoszony przez Beczak&Beczak Architekci - Magdalena Beczak. Uznanie Jurorów wzbudziło umiejętnie wykorzystane boniowanie systemu ociepleń. Efektowne pionowe i poziome podziały, ciekawa tekstura i popielaty kolor tworzą spójną całość, która doskonale współgra z bryłą, nawiązując do kamiennej elewacji i tym samym znakomicie podkreślając monumentalny charakter budowli. Prace wykonawcze na rzecz prywatnego inwestora zrealizował Zakład Remontowo-Budowlany, Józef Wróbel. Warto nadmienić, że obiekt z Konstancina-Jeziorny otrzymał również wyróżnienie Internautów, którzy tradycją ubiegłych lat mogli głosować na swoich faworytów poprzez oficjalną stronę konkursu www.fasadaroku.pl

„Ósmą edycję konkursu Fasada Roku 2014 mamy już za sobą. Architekci, projektanci, wykonawcy i inwestorzy, zgłosili swoje projekty do konkursu i podzielili się z nami efektami swojej pracy. W każdej edycji nie brakuje nieprzeciętnych i perfekcyjnych realizacji, stąd trudność w ocenianiu i wybraniu tych najlepszych. Dlatego Jury nagrodziło oraz wyróżniło te obiekty, które zasługują na szczególną uwagę. Odpowiedzialność zdawała się tym większa, że rywalizacja toczyła się nie tylko o prestiżowy tytuł i główną nagrodę w wysokości 10 000 zł, ale również możliwość udziału w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge. Realizacje, które zwyciężyły w swoich kategoriach na poziomie krajowym wpisane zostają automatycznie na listę obiektów, walczących w przyszłym roku na arenie międzynarodowej o kolejną prestiżową nagrodę – tytuł Europejskiej Fasady Roku” - mówi Aleksandra Gilewska – Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

Przeczytaj też: Bezpłatne konsultacje specjalistów. Skorzystaj z Białych Sobót

Obiekt z Konstancina-Jeziorny nagrodzony w konkursie Fasada Roku 2014

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 21 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Strony: www.fasadaroku.pl / www.baumit.com / www.facebook.com/BaumitPolska

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=10&t=11276
Informacje11 lipca 2015, 09:59,

Zabiegi usunięcia zaćmy - bezpłatne badania kwalifikujące do zabiegu w Centrum Medycznym CMP Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że już od sierpnia wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu z Was, w Centrum Medycznym CMP Piaseczno będziemy przeprowadzać zabiegi usunięcia zaćmy. Zabiegi będzie wykonywał doświadczony chirurg - okulista dr Justyna Badowska. Pani Doktor specjalizowała się w chirurgi zaćmy w Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytwtu Medycznego.

Zabiegi usunięcia zaćmy - bezpłatne badania kwalifikujące do zabiegu w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Zaćma (cataracta) jest chorobą oczu występującą najczęściej po 65 roku życia, która polega na mętnieniu soczewki oka. Obraz świata zmienia się najczęściej powoli, dlatego wielu pacjentów nie dostrzega pierwszych oznak choroby. Nie tylko obniża się ostrość wzroku, ale także intensywność widzenia barw i poczucie kontrastu. Obraz robi się mdły i niewyraźny, jakby oglądany przez brudną szybę. Obniża to znacząco jakość życia dla pacjenta, który cierpi na zaćmę, ale może stanowić także realne zagrożenie np. u osób kierujących pojazdami. Dlatego nie czekaj na rozwój zaawansowanych zmian, ale już dzisiaj poddaj się przesiewowym badaniom w kierunku zaćmy i skorzystaj z bezpłatnych badań kwalifikujących jeśli ukończyłeś/ukończyłaś 65 rok życia. Badania przeprowadzać będą doświadczeni lekarze okuliści z Centrum Medycznego CMP: dr n. med. Małgorzata Zaraś, lek. Daria Malawko, lek. Agnieszka Wójcik we wtorki w przychodni CMP Piaseczno. Liczba miejsc ograniczona.

W trakcie wizyty:
- sprawdzona zostanie ostrość wzroku bez korekcji i we własnych okularach (prosimy zabrać ze sobą swoje okulary!)
- lekarz oceni soczewkę po wpuszczeniu kropli rozszerzających źrenicę
- lekarz zmierzy także ciśnienie wewnątrzgałkowe, obejrzy przedni i tylny odcinek oka w lampie szczelinowej (na badanie prosimy nie przyjeżdżać samochodem jako kierowca – przez 3 godziny będzie zauważalne pogorszenie widzenia po kroplach).

Jeśli lekarz potwierdzi, że przyczyną problemów ze wzrokiem jest zaćma, otrzymają Państwo skierowanie na operację i wszelkie niezbędne informacje na temat możliwości leczenia oraz wymaganych badań, aby dobrze przygotować się do zabiegu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zabiegi usunięcia zaćmy - bezpłatne badania kwalifikujące do zabiegu w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Jeżeli więc:
- skończyłeś 65 lat
- w Twojej rodzinie występowała zaćma
- zauważasz pogorszenie, zamglenie widzenia, gorzej postrzegasz barwy lub świat widziany przez Ciebie robi się szary i smutny
- masz problemy z prowadzeniem pojazdu o zmierzchu
- zmieniasz często okulary, a i tak nie jesteś zadowolony z jakości widzenia

Zapisz się już dziś na przesiewowe badania w kierunku zaćmy dzwoniąc na numer infolinii 22 737 50 50. Zapraszamy! http://cmp.med.pl/pl/aktualnosci/2967-nowosc-zabiegi-usuniecia-zacmy-bezplatne-badania-kwalifikujace-do-zabiegu-w-centrum-medyczne-cmp

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie