Informacje15 lutego 2012, 00:00,

Obiecanki cacanki, a Gołków w błocie grzęźnie

Obiecanki cacanki, a Gołków w błocie i glinie grzęźnie... Władze Gminy Piaseczno obiecały utwardzić ulicę Księdza Marka, po wykonaniu kanalizacji w Gołkowie. Informację otrzymaliśmy za pośrednictwem Waszego Alarmu od Marka Ś. W warunkach przetargu Gmina Piaseczno zagwarantowała utwardzenie ulic tzw. tłuczniem - wysypanie, wyrównanie i ubicie.

droga w błocie

Minęło 1,5 roku, droga jest w stanie opłakanym nie można przejść, dziury uszkadzają auta. Zamiast odpowiedniego kruszywa zastała użyta skawalona glina, która po prostu spłynęła po pierwszych deszczach. Myślę że jest to niedopuszczalne działanie (oby tylko niekompetencja) urzędników i innych odpowiedzialnych osób. Wpływa to w sposób znaczący na jakość życia mieszkańców.

Trywializując nie po to czekaliśmy lata na kanalizację, żeby teraz grzęznąć w błocie i glinie. Zamierzam i będę próbował z pomocą radnego R. doprowadzić do tego, aby odpowiedzialny wywiązał się z umowy. Jednocześnie pytam: czy ktoś za to zdarzenie weźmie odpowiedzialność i odnowi zniszczoną ulicę?
autor/źródło: [autor informacji - do wiadomości redakcji]

Informacje16 lutego 2012, 00:00,

Najnowsze informacje z UKS Return Piaseczno

4 lutego 2012 roku w węgierskim Budapeszcie, czwórka piaseczyńskich kadetów zmierzyła się z europejskimi rówieśnikami. W turnieju udział wzięła ponad setka zawodników z takich krajów jak: Francja, Mołdawia, Szwecja, Białoruś, Czechy, Słowacja, Węgry. Wszyscy podzieleni zostali na 24 cztero i pięcioosobowe grupy. UKS RETURN Piaseczno reprezentowany był przez: Marka Badowskiego, Maćka Kotarskiego, Dominika Borowskiego i Krzysztofa Bieńka. Z rozgrywek grupowych do turnieju głównego (48 zawodników) awansowała trójka reprezentantów Piaseczna – z turniejem pożegnał się jedynie Kotarski.

UKS Return Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Z pierwszego miejsca w grupie awansował najlepszy obecnie kadet w Polsce Marek Badowski przegrywając zaledwie 2 sety. W turnieju głównym 1 rundę udało się przejść jedynie Badowskiemu, który bez problemów rozprawił się z Białorusienm Heninem (3:0), Bieniek i Borowski po wyrównanych pojedynkach musieli uznać wyższość swoich rywali z Węgier i Francji. Badowski swojego pogromcę znalazł dopiero w 1/8 finału kiedy zmierzył się z reprezentantem Francji, Bourgiem. Dla zawodników UKS RETURN był to pierwszy międzynarodowy sprawdzian w tym sezonie. Już w najbliższy weekend na turniej z cyklu ITTF Pro Tour (odpowiednik Pucharu Świata) wraz z reprezentacją Polski wybierze się Marek Badowski.

W sobotę 11 lutego 2012 roku w Wyszogrodzie odbył się III wojewódzki turniej klasyfikacyjny kadetów. Były to eliminacje do turnieju ogólnopolskiego, który w dniach 25-26.02 odbędzie się w Brzegu Dolnym. Udział w tych zawodach zapewniony mają Monika Klimczak i Marek Badowski. W turnieju wojewódzkim udział wzięło czworo zawodników UKS RETURN Piaseczno – Magdalena Przesmycka, Maciej Kotarski, Dominik Borowski i Krzysztof Bieniek. Turniej w Wyszogrodzie jako zwycięzca zakończył Maciek Kotarski, a Krzysztof Bieniek zajął trzecie miejsce. Warto zaznaczyć, że dwa poprzednie turnieje wojewódzkie również kończyły się zwycięstwem reprezentantów Returnu (I wtk – Marek Badowski, II wtk – Maciek Kotarski).

UKS Return Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Co więcej, we wcześniejszych WTK-ach finaliści również byli zawodnikami z Piaseczna. Tym razem w finale Kotarski zmierzył się z Piotrem Ogrodnikiem, który we wcześniejszych rundach pokonał Dominika Borowskiego (ćwierćfinał) i Krzysztofa Bieńka (półfinał). Dla Macieja Kotarskiego był to już drugi w tym sezonie triumf w turnieju wojewódzkim dzięki czemu uzyskał on przepustkę do zbliżającego się turniej ogólnopolskiego. Miejsca zawodników UKS RETURN Piaseczno: Magdalena Przesmycka : 9-12, Maciej Kotarski: 1, Krzysztof Bieniek: 3, Dominik Borowski: 13-16.
autor/źródło: Maciej Chojnicki - UKS Return Piaseczno www.returnpiaseczno.pl