Informacje5 grudnia 2016, 08:00,

Obiad z Seniorem akcja społeczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gmina Piaseczno wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy społecznej uruchamia akcję społeczną pn.: Obiad z Seniorem.

OBIAD Z SENIOREM AKCJA SPOŁECZNA

- Celem akcji jest wyjście naprzeciw samotności ludzi starszych, podarowanie im odrobiny uwagi i zainteresowania – mówi Krzysztof Kasprzycki, asystent Burmistrza, jeden z inicjatorów akcji.

Nie chodzi o samą konsumpcję, lecz impuls, aby osoba starsza wyszła z domu i miło spędziła czas. Także młodzi ludzie mają czerpać naukę z tych niecodziennych spotkań. Akcja ma bowiem na celu zwrócenie uwagi młodzieży na samotność i marginalizację seniorów. Niekiedy jest to jedyna okazja, by czerpać z bogatego życiowego doświadczenia starszych sąsiadów, którzy na co dzień są zapomniani.

- Liczę, że ciekawe spotkania nie zakończą się wraz z końcem akcji, ale przyjaźnie i więzi zapoczątkowane w trakcie obiadów przetrwają i przyczynią się do uatrakcyjnienia życia ich uczestników – mówi Wioletta Urban koordynator akcji z MGOPS.

Do akcji Obiad z Seniorem włączyło się trzynaście piaseczyńskich restauracji, które są fundatorem obiadów, są to: restauracja hotelu De Silva, Gaumarjos, Mela Verde, Karczma Smaczna Chata, Zawrotnica, Odjazd, Bar PIK, Kawiarnia Fryderyk, Szara Eminencja, Puławska 4, Obiady Domowe Szkolna 9, Jacek Placek, Bisto Lunch. Dzięki partnerom będziemy mogli spotkać się z ponad 40 seniorami, co świadczy o dużej odpowiedzialności społecznej lokalnych przedsiębiorców.

- Temat samotności osób starszych oraz zbyt uboga oferta dla zapełnienia im wolnego czasu były poruszane podczas spotkań w trakcie przygotowywania aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza. – Projekty takie jak Obiad z Seniorem są doskonałym przykładem działań społecznych, które mogą choć odrobinę wypełnić tę lukę.

Wolontariusze, wytypowani przez Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie będą spotykać się na obiedzie z seniorem w restauracji lub zanosić obiad do domu podopiecznego (w zależności od stanu zdrowia seniora). Osoby starsze wytypuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie, który na co dzień świadczy pomoc osobom starszym i samotnym, zna ich potrzeby i możliwości. Jeżeli ktoś z Państwa zna osobę samotną, czy też jest taką osobą i chciałby wziąć udział w akcji „Obiad dla seniora” prosimy o kontakt z koordynatorem akcji w MGOPS Wiolettą Urban tel.22 7567263 w.110, w terminie do 09.12.2016r. Akcja skierowana jest do wszystkich seniorów zamieszkałych w Gminie Piaseczno. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 grudnia 2016, 06:00,

Zamknięcie ulicy Wilanowskiej w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gmina Piaseczno informuje, że od dnia 1 grudnia 2016 r. nastąpi zamknięcie ulicy Wilanowskiej w Józefosławiu na odcinku od ul. Kameralnej do ul. Działkowej.

ZAMKNIĘCIE ULICY WILANOWSKIEJ W JÓZEFOSŁAWIU

Zamknięcie odcinka ulicy spowodowane jest z rozpoczęciem budowy urządzeń infrastruktury podziemnej wykonywanych w ramach zadania "Budowa ulicy Wilanowskiej w Józefosławiu" (Zamknięcie nie dotyczy mieszkańców przedmiotowego odcinka ulicy – którym zostanie zapewniony dojazd do posesji).

Wszyscy pozostali uczestnicy ruchu kołowego zostaną skierowani objazdem, który poprowadzono ulicami : Cyraneczki, Ogrodowa i Działkowa. W związku z powyższym 1 grudnia 2016 r. zostaje wdrożony poniższy projekt czasowej organizacji ruchu.

Załącznik 1 - zamkniecie przy ul. Działkowej
Załącznik 2 - zamknięcie przy ul. Kameralnej
Załącznik 3
Załącznik 4

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie