Informacje29 listopada 2009, 00:00,

Obejrzyj szopki bożonarodzeniowe w Muzeum Piaseczno

Od 5 grudnia 2009 roku w Muzeum Regionalnym w Piasecznie zwiedzający będą mogli oglądać wystawę SZOPKI BOżONARODZENIOWE RÓżNYCH KULTUR. Wystawa ta prezentować będzie niecodzienne szopki pochodzące z różnych krajów Europy, Azji i Afryki. Niektóre z eksponatów wyróżniają się rozmiarem (na przykład miniaturowa szopka w łupinie orzecha włoskiego), niektóre kształtem, tworzywem czy ciekawym pomysłem. Wiele z nich wykonano z materiałów naturalnych (tykwa, kukurydza czy drewno hebanowe).

szopka bożonarodzeniowa

Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Kilkaset szopek pochodzących z różnych krajów i kontynentów podarował kieleckiemu muzeum Otto Walser, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Karawane Schweiz. Były one własnością Martina i Teresy Bickel ze szwajcarskiego Wildhaus. Wystawę można będzie oglądać do 17 stycznia 2010 roku.

W dniu otwarcia wystawy 5 grudnia, w godz. 12.00-14.00 w Muzeum Regionalnym w Piasecznie odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży TRADYCYJNE OZDOBY CHOINKOWE. Podczas spotkania z etnografem uczestnicy zajęć dowiedzą się o tradycjach świąt Bożego Narodzenia, historii szopki i wykonają własnoręcznie ozdoby choinkowe. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Dodatkowe informacje - tel. 022 737 23 99, 0509 687 267.

Muzeum Regionalne w Piasecznie
Pl. Piłsudskiego 10, 05-500 Piaseczno
tel./ faks 022 737 23 99
www.kulturalni.pl
muzeumpiaseczno@neostrada.pl

Godziny otwarcia:
- czwartek, piątek - 10.00 - 18.00
- sobota, niedziela - 9.00 - 15.00

Ceny biletów wstępu:
- bilet normalny - 4 zł
- bilet ulgowy - 2 zł
Sobota - wstęp bezpłatny
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie grup zorganizowanych.
autor/źródło: Monika Gielecińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie

Informacje30 listopada 2009, 00:00,

4 grudnia - Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie

4 grudnia 2009 roku, w szkole w Jazgarzewie ruszy Świąteczna akcja pomocy najuboższym dzieciom, czyli Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z loterią fantową, spektaklem przygotowanym przez rodziców, kawiarenką i wystawą firm. Podczas kiermaszu będą zbierane też pieniądze na budowę szkolnego boiska. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Jazgarzewie zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w zgromadzeniu fantów i środków na loterię lub udział w kiermaszu przedświątecznym. Zapraszam znów do przyłączenia się do akcji biorąc udział w kiermaszu lub przekazując fanty na loterię. Zjednoczmy nasze serca ponownie 4 grudnia 2009 roku. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Zainteresowanych proszę o kontakt: kom. 602 423 558 lub tel. szkoły 756 72 51