Informacje7 września 2012, 00:00,

Obejrzyj spektakl Bajka o wróżce Matyldzie

Stowarzyszenie Teatralna Chata i Teatr Baza zapraszają dzieci i dorosłych do Parku przy Chyliczkowskiej w Piasecznie, na plenerowe spektakle dla dzieci z cyklu: PARK JAK Z BAJKI. W najbliższą niedzielę 9 września 2012 roku o godz. 15.00 zostanie przedstawiony spektakl BAJKA O WRÓżCE MATYLDZIE. Wstęp wolny. Zapraszamy na spektakl w Parku.

PARK JAK Z BAJKI SPEKTAKLE TEATRALNE W PIASECZNIE

Bajka o wróżce Matyldzie jest autorską wizją reżysera Tomasza Zadróżnego. Spektakl trwa około 15 minut i przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci w wieku od trzech do 10 lat. W spektaklu występują aktorzy Teatru Baza tj.: Maciej Dmochowski, Monika Szymczyk, Tomasz Taranta, a autorem scenariusza jest Grzegorz Ryczywolski.

Bajka o wróżce Matyldzie
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 września 2012, 00:00,

Obejrzyj film Dzieci Ireny Sendlerowej - Piaseczyńskie Kino Plenerowe w Parku

W najbliższy piątek 7 września 2012 roku, odbędzie się Piaseczyńskie Kino Plenerowe, podczas którego zostanie wyświetlony film DZIECI IRENY SENDLEROWEj. Prezentacja filmu rozpocznie się o godzinie 21.00 w Parku Miejskim, przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. W razie deszczu, burzy i niesprzyjających temperatur, film zostanie wyświetlany w poniedziałek o tej samej porze. Zapraszamy na "Filmowe historie słynnych kobiet". Wstęp na PKP jest bezpłatny. Po filmie organizatorzy zachęcają do pozostania na miejscach i przyłączenia się do dyskusji.

OBEJRZYJ FILM DZIECI IRENY SENDLEROWEJ - PIASECZYńSKIE KINO PLENEROWE W PARKU

Historia Ireny Sendler, która przed wojną była pracownikiem opieki społecznej. Gdy powstało getto w Warszawie, niemieckie władze nie zgodziły się, by opieka społeczna docierała do mieszkających tam żydów. Zezwalano jednak na udzielanie im pomocy medycznej. Sendlerowa przebierała się za pielęgniarkę i razem ze współpracowniczkami nosiła do getta jedzenie, leki i pieniądze. Po ogłoszeniu decyzji o likwidacji getta, wyprowadziła z niego około 2,5 tys. dzieci, ratując im w ten sposób życie.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno