Informacje4 sierpnia 2008, 00:00,

Obejrzyj Przygody Bazyliszka w Ośrodku Kultury Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn serdecznie zaprasza dzieci, na przedstawienie teatralne pod tytułem: PRZYGODY BAZYLISZKA. Spektakl zostanie przedstawiony w najbliższą sobotę 9 sierpnia 2008 roku, o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Wstęp wolny. Zachęcamy wszystkie dzieci do obejrzenia spektaklu Przygody Bazyliszka w Tarczynie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje5 sierpnia 2008, 00:00,

Podróże z lupą spotkania kulturalno teatralne Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria oraz Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria zapraszają serdecznie na cykl spotkań kulturalno - teatralnych: PODRÓżE Z LUP¡, które przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Spotkania odbywać się będą w godzinach od 10:00 do 14:00, przed kinem Uciecha w Górze Kalwarii. Osoba odpowiedzialna z Podróże z Lupą: Monika Burzykowska, m.burzykowska@gmail.com, 022 72 73 104. Ze szczegółowym opisem warsztatów Podróże z Lupą, możecie zapoznać się w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Zapraszamy!

Terminy spotkań Podróże z Lupą w Górze Kalwarii:
5 sierpień 2008 – Francja
7 sierpień 2008 – Włochy
12 sierpień 2008 – Grecja
14 sierpień 2008 – Irlandia
19 sierpień 2008 – Rosja
21 sierpień 2008 – Ukraina

Koszt spotkań dotyczących Francji, Grecji, Rosji i Ukrainy: 5 zł, natomiast spotkania dotyczące Włoch i Irlandii: 10 zł. W czasie spotkań dzieci będą podróżowały po wymienionych krajach, poznając ich kulturę, charakterystyczne dla tych krajów symbole, a nawet języki. Poznają flagi oraz miejsce na mapie poznawanych państw. Będą tworzyć własne wieże Eiffle'a, gondole, matrioszki, kijowską tęczę, poznają symbolikę irlandzkiej koniczynki, a nawet nauczą się nazw miast greckich pisanych greką. Zachęcamy wszystkie dzieci do skorzystania ze spotkań Podróże z Lupą w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria